| AnonymousMLG a întrebat:

Credeti ca Germania va participa si la al-3-lea razboi mondial?

18 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Din moment ce e in NATO, si practic liderul UE, logic ca ar participa. Sa speram ca nu va trebui sa participe nimeni insa, daca intelegi ce zic.

| RAY a răspuns:

Germania nu are nevoie de nici un razboi in prezent este cea mai puternica tara din lume asta e adevarul, si primul si al dolea la pierdut din cauza ca toti sau unit impotriva germaniei si din cauza unei tradari si englezi recunosc asta, nu cred ca va participa pentru ca sau invatat multe din cele doua razboaie care au fost

| Speed99 a răspuns (pentru RAY):

Cum sa fie cea mai purenica tara din lume daca abia si-a platit datoriile impuse la Tratatul de la Versailles in urma cu peste 100 de ani, si pe langa asta, are interdictii militare enorme, printre care si interdictia dezvoltarii armamentului nuclear.

Probabil e cea mai mare putere industriala din Europa, dar in nici un caz cea mai mare putere de pe pamant.

| RAY a răspuns (pentru Speed99):

La asta ma refeream si eu

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

America e cea mai mare putere, dar la cum sunt nemtii organizati, sunt la ani lumina de americani.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dar stiai ca cei mai multi care au plecat in america au fost tot germanii?
Germano-americanii alcătuiesc 17, 1% din populația SUA, urmată de americani irlandezi la 12% ca număr în recensământul Census din 2000. Cei mai mulți strămoși din Europa Centrală (Germania este considerată în țară Europa de Vest, nu țara în Europa Centrală) au fost polonezii, numărând atât catolicii polonezi cât și evreii așkenazi. Cei mai multi strămoși din Europa de Est au fost din Rusia, inclusiv un aflux recent de evrei ashkenazi

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

He largest ancestries of American Whites are: German Americans (16.5%), Irish Americans (11.9%), English Americans (9.2%), Welsh Americans (6%), Scots-Irish Americans (12%), Italian Americans (5.5%), Mexican Americans (5.4%), French Americans (4%), Polish Americans (3%), Scottish Americans (1.9%), Dutch Americans (1.6%), Finnish Americans (2%), Danish Americans (5%), Norwegian Americans (1.5%), and Swedish Americans (1.4%).[10][not specific enough to verify][11] However, the English-Americans and British-Americans demography is considered a serious under-count as the stock tend to self-report and identify as simply 'Americans' (6.9%), due to the length of time they have inhabited America.[6][7][8][9]
Whites (including Hispanics who identify as White) constitute the majority, with a total of about 246, 660, 710, or 77.35% of the population as of 2014. Non-Hispanic Whites totaled about 197, 870, 516, or 62.06% of the U.S. population.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

The German American ethnic group (German: Deutschamerikaner) consists of Americans who have full or partial German ancestry. With an estimated size of approximately 46 million in 2014, German Americans are the largest of the ancestry groups reported by the US Census Bureau in its American Community Survey.[1] The group accounts for about  1⁄3 of the total ethnic German population in the world.[6][7][8]

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Uita-te la Trump,, e neamt fara discutii.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Doar bunica lui parca era

| ShaOfHatred a răspuns:

Conteaza? Oricum o sa fim stersi de pe fata pamantuluiwinking

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Nu are cum, avem un punct strategic prea bun, marile puteri ne protejeaza, Rusia e 0 pe langa Nato

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Cand o sa cada nucleara peste noi, o sa te sun ca sa-ti spun "Ti-am spus eu"

| Drimmero a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Nu are ce sa cada,, nu are cine sa atace Romania, in secunda 2 sunt neutralizati daca doar si-au permis.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Lasa ca vedem noi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine intrebai daca va exista un astfel de razboi, Germania n-are cum sa participe la un razboi care nu va exista.

| Kiwibibilă a răspuns:

Teoretic, daca e mondial participă toată lumea big grin
Dar, da, logic că dacă s-ar declanşa ar fi şi ei pe acolo drept mascotă.

| NameInUse a răspuns:

Da, asa am citit in Sfanta Biblie.