| Furnicuta000 a întrebat:

Credeti ca in curand va trebui sa urmarim un intreg calup publicitar ca sa vedem un clip pe Youtube? Am observat ca recent apar numai reclame din alea de peste 15 s la care nu poti da skip.

Stiu ca pot sa folosesc adblock dar pe telefon e greu sa folosesti asa ceva, pe laptop am.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Asta e, daca nu poti riposta, alatura-te lor.

Dar exista aplicatii speciale yt cu adblock(si tone de functii noi include) ca YouTube Vanced. Gasesti tutoriale si cum sa instalezi pe 'net. Iar aplicatia o gasesti pe vanced.app (nu uita sa instalezi si microG pentru versiunea YTV-ului!)

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Candva o sa inceteze si 'moda' asta cu reclamele, cred eu.
Cel putin vor disparea cele irelevante, abuzive, care nu au nici o valoare dpdv al marketingului.
Ca nu cred ca femeile care vad "mareste-ti penisul acum cu aceasta crema" aduc vreun castig firmei care vinde alifiile, cum nici eu n-am comandat dispozitive feminine pentru pișat din picioare, desi vad destul de des reclama.

| Furnicuta000 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Din cate am inteles eu, cel care pune clipul alege cate reclame si unde le pune. Adica ar putea sa puna si 15 reclame pe un clip de 5 min dar cred ca e destul de inteligent sa isi dea seama ca nu o sa se uite nimeni la asa clip.
De asta ma intreb ce o sa fie in viitorul apropiat...

| Sofer a răspuns:

Skyp sau refresh la pagina sau lasa reclama pana la capat daca e...

| Bizon95 a răspuns:

Nu stiu ce telefon ai
dar asta e un cui in plus in talpa lu' iPhone

pe Samsung exista bowserul "Internet" care are binemercic adblock, de asemenea exista aplicatii de Youtube care nu baga si reclamele

| Furnicuta000 explică (pentru Bizon95):

Samsung.
Am descarcat aplicatia aia dar e greu sa folosesc numai browser-ul ala...

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Mie-mi dă mereu câte două. Dar de obicei am una de la food panda și una de la eMAG. Poate și de la cei de la clever