| clauss a întrebat:

Credeti ca mai exista vreo planeta in afara de Pamant cu viata pe ea, fiinte vii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric. Ar fi imposibil sa nu existe. Intr-un univers infint, sint o infinitate de posibilitati sa mai existe planete pe care sa se gaseasca viata in diferite stadii. Pe unele poate fi viata la nivel unicelular, in timp ce pe altele poti gasi fiinte inteligente care sa ne depaseasca si pe noi, inclusiv din punct de vedere tehnologic.

6 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Da, nu stiu daca neaparat fiinte vii in sensul de oameni, dar organisme adaptate la conditii extreme de viata sigur exista.

Shin
| Shin a răspuns:

Ecuatia lui Drake spune ca da happy
Numai bine, Shinwinking

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Da, cred ca exista viata si pe alte planete. Poate chiar fiinte mai evoluate decat noi. Ba mai mult, cred si teoria multiversurilor. Acceseaza link-urile:
http://sorin302.blogspot.com/......tiple.html
http://forum.rupere.md/theory_of_everything-t47313.0.html; wap2=
http://www.ted.com/......verse.html

| Aliyaa a răspuns:

Orice e posibil

| putzulica a răspuns:

Pamantu e o planeta ca alte planete de ce sa nu existe o altfel de viata si pe celelalte planete dar cu totu altfel. diferit complet...
si noi nu ne dam seama.winking exista mult atomi necunoscuti de oameni de stiinta pe alte planete...winkingdaca ar explora aia orice substanta de acolo ajunge la o concluzie.winking care o sa arate ca si acolo e viata.winking

| KiSS_4146 a răspuns:

Sincer eu cred pentru ca e univers infinit cine stie thinking