| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca mai pot fi fericita dupa 30 de ani de casatorie, fara dragoste

9 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Depinde ce este fericirea pentru tine.

| EUSIATIT a răspuns:

De ce nu sa inteleg ca ai o virsta respectabila daca ai 30 de casatorie cam 50 nu?/esti cam de virsta mea, daca nu mai merge asta e sau poate nu a mers cam de mult si ai tot asteptatsa creasca copii? ok niciodata nu e tirziu sa incerci sa ti refaci viata. acum poate vei fi mai selectiva si mai atenta ca,, te ai ars o data nu? sanatate si noroc iti urez si...capul sus

| buburuzzz a răspuns:

Ai ales o data, acum e rindul soartei - n-ai ce-i face -joaca-i jocul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai daca vrei TU. De tine depindewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fericirea pleaca din interior intodeauna.Depinde de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Varianta pesimistabig grinaca dragoste nu e...nimic nu e!sad
Varianta optimistabig grinaca dragoste nu e... faceti!big grin...

Pff dp 30 de ani de casatorie, wai...(nu vreau sa jignesc)dar cum ati auzit de TPU?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e cam asa; la tinerete ne iubim.la maturitate ne suportam si la batranete ne induram unul cu altul.toate trei sunt sacrificii ce le facem din dragoste unul pentru celalalt.adica exact cum am jurat; la bine si la rau.sa inteleg acum ca esti singura? sau ca nu va mai iubiti?

| alextc a răspuns:

De ce te-ai casatorit cu el daca nu e dragoste? Parca casatoria era din dragoste... Dar daca luam in considerare ca dragostea e un lucru de moment (nu dureaza mai mult de 3 zile) O casnicie nu inseamna "dragoste" o casnicie inseamna intelegere, respect reciproc, protectie, de ce nu prietenie... intr-un cuvant "Acasa"
Deci... eu zic ca da. puteti fii fericita.

| sorana77 a răspuns:

Daca nu este dragoste eu cred ca nu poti sa mai fi fercita