| anonim_4396 a întrebat:

Exista casatorie fericita fara copii?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, persoane care au sida traiesc casatorite si fara copii. Nu mai zic ca nu se gandesc sa infieze unu

| SaveTheNature a răspuns:

Primii ani da. Apoi intervine monotonia, sau gelozia. Fara copii riscul de divort este mult mai ridicat.

| Mihaela1964 a răspuns:

Da, exista. Cred ca nu copiii leaga o relatie si mai cred ca de-a lungul unei casnicii planurile intiale se mai schimba, foarte posibil sa ajungi sa-ti doresti sa ai copii. Important e ca ambii parteneri sa-si doreasca acelasi lucru, altfel apar disensiuni care duc la separare.

Răspuns utilizator avertizat
| Happyjump a răspuns:

Depinde,daca ambii parteneri nu vor copii e posibil, dar in majoritatea cazurilor nu cred, fara riscul de divorțează este de 10 ori mai mare

| Dolyta a răspuns:

Parerea mea este ca poate exista o casnicie fericita si fara copii. am vazut comentariile anterioare si nu sunt in totalitate valide, deoarece in ziua de azi exista multe cupluri care au divortat cu toate ca aveau copii impreuna. consider ca un copil nu poate lega doua persoane care nu se mai iubesc.

| VerdeLila a răspuns:

Casatoria are etapele ei. Consider ca e necesar sa ai un copil(copii), deoarece dupa ani m-as simti incompleta.
Un copil este o responsabilitate mare, dar inseamna si fericire; iti descoperi sentimente noi, te invata sa oferi, cunosti o alta latura a iubirii...insa are si parti mai putin placute laughing Dar afli ce inseamna sa fii PARINTE!

| Floricikmov a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte totul este posibil. De ce nu.

| KinderRM a răspuns:

Copii sunt rodul solidilităţii unei relaţii. Fără copii riscurile sunt mult mai mari. În primii ani este totul frumos, după tot simţi nevoie ca familia să se mărească pentru a avea cine să te îngroape pe viitor, nu?

| Anonymous999 a răspuns (pentru KinderRM):

Da doar ca nu-mi plac copii.

| KinderRM a răspuns (pentru Anonymous999):

Asta e. Nu îţi plac, nu faci. Simplu. Nu te obligă nimeni.

| UnDezaxat a răspuns:

Care dracu' e legatura?!

| Loredana_Dragulescu_1993 a răspuns:

Eu cred ca depinde de fiecare cuplu dar parerea mea personala este ca nu poti fi fericit fara copii.eu nu am copii dar imi doresc sa am, consider ca cu toate ca am un barbat care ma iubeste nu pot fi completata fara un copil...adevarata fericire consta in a da viata.

| Odeen a răspuns:

Da,da exista.