| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca mancarea fast food este buna pentru copii intre varsta de 13-18 ani?

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

Niciuna, copii vor fi dependenti de fast-food asa cum sunt si de dulciuri.

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu, se ştie asta. O problemă foarte mare la mâncarea de fast-food în special de către copii este faptul că nu se fixează bine calciul în oase. O altă problemă este că poate duce la obezitate. O alta faptul că marea majoritate a produselor provoacă dependeţă. Nu ţin de foame. Sunt nenumărate motive pentru care mâncarea de fast food nu e bună. E făcută să fie bună la gust şi să provoace dependenţă, dar e foarte toxică pentru organism.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

NUUUU.Cu atat mai mult ca este o perioada de dezvoltare a corpului.Copiii ar trebui sa se hraneasca, cu o mancare bogata in vitamine, fier, sport, si toate cele necesare organismului si nu a-i da sa manance aditivi care ingrasa, duc la obezitate si la alte boli.PAA

| Helvete a răspuns:

Pai teoretic nu este buna, este nesanatoasa. Dar din cand in cand, mai merge. Totul e sa nu mananci astfel de mancare in exces.

| IQOnly a răspuns:

Nu, deoarece mancarea la fast-food ingrasa.

| c0rn3l1uss a răspuns:

Da, dar nu in cantitati mari.

| Ianna33 a răspuns:

Fast-food nu este sanatoasa.