| scumpik010 a întrebat:

Credeti ca o fata la 14 ani poate iubi? fundita:*

Răspuns Câştigător
| Bianca_3626 a răspuns:

Poti iubi la orice varsta.Nu exista nicio lege care spune ca nu poti iubi. Dragostea se iveste in orice clipa.

Poti iubi si la 10 ani.Care este problema? Iubirea nu tine cont de varsta, inaltime, greutate etc, ea te face fericit oricum ai fi.
Si eu am 14 ani si iubesc din tot sufletul.
Imi iubesc familia, catelul, baiatul pe care il iubesctongue:X
Mereu iubim.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Prima mea dragoste a fost la 11 ani, si era o colega de clasa. Mergeam acasa de la scoala si adesea stateam intins pe pat si visam la ea. Odata, cind toti colegii erau plecati in pauza, m-am apropiat de banca ei si i-am mirosit geaca ce o avea pe spatarul scaunuluihappy. Insa, timid fiind pe atunci, nu am avut niciodata curajul sa ii marturisesc ce simt. Daca intrebarea ta e serioasa, ca a unui om matur, am sa-ti raspund ca unui om matur: nu se poate sa iubesti la 14 ani. Nu se poate in sensul ca nu poti sa iti asumi toate responsabilitatile pe care le presupune o relatie bazata pe sentiment puternic de dragoste. Daca vrei o relatie serioasa si profunda cu cineva, bazata pe dragoste, mai trebuie sa astepti, caci ea implica mult mai multe lucruri decit ceea ce tu cunosti la 14 ani. Poti avea o relatie, poti iubi, dar nu poate fi vorba decit de sentiment aici. Nimic mai mult. Insa dragostea adevarata presupune mult mai mult, presupune unele calitati care la tine sunt abia in formare datorita virstei. Acum depinde si de tine, daca vrei o simpla relatie cu cineva, sa fi doar cu el, atunci da, poti iubi, insa daca vrei ceva serios, ceva care sa tina, ceva care sa conteze pentru tine, atunci ma tem ca nu, nu poti iubi pe deplin.

| shtephie a răspuns:

Da 14 ani e varsta ideala sa inceapa fluturashii :X Cu toate ca uneori vin mai repede fluturashii happy Dar e fbn varsta de 14 aniwinking

| ßέßέ a răspuns:

Cred ca la orice varsta iubesti. Intai pe parinti, pe frati etc, apoi apar fluturasii aia prin stomac de nu mai dormi cu noptile. Daca e normal sa ai un prieten la 14 ani si sa il iubesti...hmm.Cred ca da.Atata timp cat nu treceti la pasul urmatorbatting eyelashes