| Kaonashii a întrebat:

Credeti ca o frunte lata e un defect pentru o femeie? Am impresia ca e considerata o trasatura neatractiva, dar daca stau sa ma gandesc femeile considerate cele mai frumoase, cum sunt Angelina Jolie si Rihanna, au fruntea lata.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se spune ca cine are fruntea lată este mai inteligent.

| Drimmero a răspuns:

Depinde acum de restul trasaturilor pe care le are femeia respectiva. In general femeile au fruntea lata pentru ca hairline-ul lor difera de al barbatilor, e ceva mai sus, la barbati e mai definit si are mai multe forme dar sunt si femei cu o frunte mai mica.
Mie nu mi se pare ca Angelina are fruntea lata, e chiar ok, iar Rihanna are fruntea lata pentru ca are trasaturi afro, africanii au genetic o frunte imensa.

| Kaonashii explică (pentru Drimmero):

Angelina in unele poze pare ca are fruntea lata, in altele nu. Cred ca depinde de unghi si cum are parul facut atunci, e o iluzie
Pentru fata ei oricum e perfecta, dar fata de alte femei o are mare
Dar sunt si alte femei care se considera care au frunti late si mie mi se par superbe:
Nicole Kidman
Alexis Bledel
Reese Witherspoon

| Drimmero a răspuns (pentru Kaonashii):

Nu mai conteaza cum are fruntea, pana la urma Angelina e top mai ales daca luam in considerare urmatoarele lucruri:
1. Are 47 de ani, se stie ca femeile in general la 47 de ani incep sa imbatraneasca ca lumea, iar ea arata tanar si are trasaturi misto, bine nu mai arata ca la 20 de ani dar e sexy, o ajuta mult si faptul ca e fotogenica, altele la 20 de ani nici daca se opereaza nu arata ca ea, despre ce vorbim.
2. E persoana publica, mare actrita de Hollywood, se stie ca multe persoane de genul au nspe mii de operatii, ma uit atent la pozele ei si ea nici macar machiaj proeminent nu are, e posibil sa aiba putin botox pentru riduri dar nu pare, iar buzele sunt naturale 100%, ceea ce ma mira pe mine e ca desi nu se machiaza strident arata wow, are ceva trasaturi de rusoaica/ucraineanca, adica de estica iar femeile estice sunt preferatele mele, probabil d-aia o admir.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey.

De ce ai impresia asta? Femeile frumoase au si ele trasaturile lor aparte, prin urmare facandu-le unice si atractive.

De asemenea, Dakota Johnson este una dintre ele. Mie imi pare o femeie destul de frumoasa si chiar o simpatizez.

Acum, depinde de fiecare cum isi pune in evidenta/prezinta/ascunde aceasta caracteristica a fetei.
Sunt cateva mituri legate de fruntile late, precum si cel in care se crede ca ele ar indica inteligenta.
Acum, fiecare este liber sa creada ce doreste, atata timp cat pentru dansul face sens.

Consider ca, indiferent de aspectul nostru (fizic) -(ce poate fi oricand modificat prin cateva operatii, ofc),- atatea alte calitati sunt ramase nebagate in seama, incat avem impresia ca doar frumusetea fizica este considerata un "frumos". Unici suntem, no doubt, dar totul tine de noi - cum alegem sa ne punem in valoare aceste calitati!happy
Zi faina sa ai!