| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca o sa fie mai bine cand o sa apara euro in Romania?

12 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Asa ar fi cam printre ultimele schimbari la care ar trebui sa ne gandim, cand vine vorba de Romania. Tu crezi ca asta face sa salariile sa creasca? Euro?
Nu se schimba nimic pana nu se schimba si mentalitatea romanului. Asta-i parerea mea.

mira
| mira a răspuns:

Daca economia nu va performa, lucrurile vor merge chiar mai rau. Oricum, perspectiva intrarii in zona euro se tot indeparteaza.

| Cryssy a răspuns:

Posibil...depinde...

| danutza a răspuns:

O sa fie jale cu banii acum am observat ca sunt batrani dar si tineri care habar nu au ce is cu leii noi dapoi cu euro laughing

Răspuns utilizator avertizat
| optimista_5827 a răspuns:

E cu dus si intors.si la spanioli era rau pana sa intre euro...ma refer la salarii. dar la romani e totusi altceva.romanii prin definite sunt niste oameni speciali care nu sunt capabili de politica economie si alte chestii d-astea complicate. asa ca nu m-asmira ca la noi sa fie pedos. sa intre euro si noi sa mergem tot asa, sau chiar mai rau. vom vedea ce va fi... dar nu prea curand happy

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Sa vezi ce o sa ma chinuie talentu sa ii numar...laughing)...
nu ma price la euro...habar n-am cat valoreaza fiecare bacnota...rolling on the floor

| abis a răspuns:

Nu cred ca va fi mai bine. Sunt convins ca va fi mai bine.

| alexandra14 a răspuns:

Eu personal cred ca o sa fie mai bine...sunt in grecia si aici e cu euro... e bine.nu e complicat. parerea mea

| Creatsaaaaaaa a răspuns:

Nu prea cred

| adrian91 a răspuns:

Nu cred ca o sa apara vreodata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de felul în care se va aplica. Dacă se va converti leul în euro ar fi excelent, deși nu prea cred, deoarece economia nu ne permite. Dacă se va realiza celălalt tip de conversie prin care se va menține valoarea actuală a leului (adică vom avea aceleași prețuri în magazine, aceleași salarii) nu cred că va avea mare impact asupra consumatorului.