| Dismally a întrebat:

Credeti ca oamenii se pot schimba ori vor repeta aceleasi greseli la infinit?

58 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred cu tărie că oamenii se pot schimba, pot deveni cu totul alții...chiar într-o singură secundă. Să nu subestimăm valoarea unei secunde.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Ai vazut cazuri de schimbari miraculoase intr-o secunda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Da.

| mastadont a răspuns:

Oamenii se pot schimba, dar trebuie să își dorească acest lucru cu adevărat, altfel repetă tot aceleași greșeli. Trebuie să înveți din greșeli, să vezi ce a mers și ce nu și să acționezi în consecință, așa apare schimbarea.

| Ofiintă a răspuns:

Unii da, alții ba.

| Saiko10 a răspuns:

Omule, oamenii mereu se schimba, de pe zi pe zi chiar, pot sa iti spun ca si eu m-am schimbat in multe aspecte, si cel mai probabil si tu, asa ca ce e cu intrebarea asta?

| CostinAlamariu a răspuns:

Normal că se pot schimba dacă chiar vor

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unii evolueaza constant, altii raman impotmoliti in prostie.

| Dismally explică (pentru mastadont):

Am vazut destui care isi doreau schimbarea dar nu prea s-a intamplat.

| Dismally explică (pentru Ofiintă):

Si de ce unii reusesc iar altii nu?

| Dismally explică (pentru Saiko10):

Nu prea cred in schimbarile astea de pe zi pe zi big grin

| Dismally explică (pentru CostinAlamariu):

Destul de greu pentru unii.

| Dismally explică (pentru AMATTO):

Pai la carcater ma refer. Am vazut prea multi care fac aceleasi greseli iar si iar.

| Dismally explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Posibil dar cei impotmoliti cred ca sunt mai multi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Dismally):

Prostii sunt chiar majoritari, in ziua de astazi.

| Dismally explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Cred ca mereu a fost la fel.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Dismally):

Nu stiu, sunt tanar.
Dar pe vremuri, prostii nu cred ca erau activi/nu le dadea nimeni impresia ca au drepturi. Erau marginalizati, pe merit.

| SilentRain a răspuns:

Da cred că unii oamenii se pot schimba in urma unei relevați
Cred că depinde și de inteligenta, pentru că unii nu se vor schimba niciodată

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Saiko10):

Când te comporți diferit în fiecare zi, în funcție de persoanele cu care intrii în contact, asta înseamnă că ești prefăcut.Pe site aici ai exemple, trebuie doar să fi atent la detalii să îi depistezi.Schimbare este atunci când cunoști pe cineva să zicem de un an de zile și auzi că din persoana bună pe care o știai a devenit o persoană rea și de nerecunoscut.

| Ofiintă a răspuns (pentru Dismally):

Pentru că suntem diferiți.

| mastadont a răspuns (pentru Dismally):

Degeaba ți-o dorești dacă nu acționezi.

| Dismally explică (pentru SilentRain):

Da, m-a schimbat si pe mine o revelatie iar acum cand vad diferenta nu vreau sa ma mai intorc la starea de inainte niciodata happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sigur se pot schimba.

| SilentRain a răspuns (pentru Dismally):

Mă bucur pentru tine

| mgtow a răspuns:

Din rau in bine nu, invers da. Eu am fost bun in viata & acum am ajuns un son of the *** sant indiferent mi se rupe de multi si nu imi pasa de altii, s-a terminat cu sufletul de mama ))

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Nu cred ca toti o pot face.

| Dismally explică (pentru mgtow):

Tu consideri ca schimbarea ta a fost una pozitiva sau negativa? Pentru tine ma refer, nu pentru altii.

| mgtow a răspuns (pentru Dismally):

Da, fiind egoist ma avantajeaza. Dar ajut o baba sa treaca strada sau un vecin sa bata ceva in perete chestii omenesti da, sa dau bani sau sa ofer sentiment amoros nain, mai importanta e bunastarea mea nu tradarile sau interesele altora de a obtine de la mine

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Dismally):

Presupun ca toti pot, dar nu toti o sa o si faca.