| Adryana98 a întrebat:

Credeti ca proverbul,, Totul va fi bine la final. Daca nu va fi bine, inseamna ca inca nu este sfarsitul.,, este adevarat? Comentati pe baza lui. Funda pentru cel mai frumos comentariu.

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Majoritatea dintre noi asta pretindem sa credem ca daca avem un obstacol in viata noastra ne dorim ca la final sa fie totul bine.Ne dorim ca orice rau sa treaca si sa ne fie bine.Toti ne-am dori ca lucrurile sa se intample cum ne dorim, dar daca ar fi asa nu am mai avea pentru ce lupta, pentru ce risca.
Sunt momente in viata care ni se poate da tot ceea ce ne dorim mai mult iar in urmatoarea clipa constatam ca ni se ia totul. Poate ca nu a fost sa fie, poate nu a fost scris sa fie asa s-au poate ca viata are un alt final pentru noi.Ne pregateste ceva mai bun. Tind sa cred ca intr-o buna zi totul va fi bine si ca nimic sa numai aibe vreun sfarsit, si daca este sa se intample acela sa fie un final fericithappy

| zurick a răspuns:

Nu cred deoarece cred ca viata nu e roz si ca nu tot timpul avem parte de ceia ce ne dorim.Intr-adevar chiar de am avut parte de ceia ce nu ne-am dorit tot se poate lua de la capat.

| tonny a răspuns:

Uneori da, uneori nu.