| Adryana98 a întrebat:

Comentati proverbul,, invingatorii nu renunta, iar cei care renunta nu ajung invingatori,,. In comentariu vreau sa specificati daca credeti ca acest proverb este adevarat. funda

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Și ce altceva m ai vrei?

| Adryana98 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Bai baiete, scuteste-ma, da? Nu mai comenta aiurea, daca vrei sa raspunzi, raspunde, daca nu, vezi-ti de treaba ta. Hai mars de aici!

| Ionut_Ionut_1996_UIw3 a răspuns (pentru Adryana98):

Adica cei care au reusit sa castige ceva prin munca lor vor lupta pentru a pastra ceea ce cu greu au castigat, si cei care renunta inseamna ca nu se straduiesc suficient de mult ca sa castige.

| Ionut_Ionut_1996_UIw3 a răspuns (pentru Adryana98):

Adica cei care au reusit sa castige ceva prin munca lor vor lupta pentru a pastra ceea ce cu greu au castigat, si cei care renunta inseamna ca nu se straduiesc suficient de mult, si nu sunt suficinet de puternici pentru a castiga.

| HDeNiSaR a răspuns:

Păi dacă depunem armele când suntem aproape de victorie e ca şi cum am fi renunţat!
Sunt multe lucruri care ne fac să ne pierdem speranţa dar dacă nu avem necazuri nici nu ştim ce am pierdut. Ele te fac mai puternică şi sperenţa ţi se întăreşte astfel la urmă te vei putea numi învingător.
părerea mea.

| Ionut_Ionut_1996_UIw3 a răspuns:

Adica lupta pentru. a pastra ceea ce cu greu au castigat, si cei care renunta inseamna ca nu se straduiesc suficient de mult ca sa castige

| Ionut_Ionut_1996_UIw3 a răspuns:

Adica cei care au dobandit ceva prin munca lor vor lupta pentru a pastra ceea ce cu greu au castigat, si cei care renunta inseamna ca nu se straduiesc suficient de mult ca sa castige

| Ionut_Ionut_1996_UIw3 a răspuns:

Adica cei care au reusit ceva prin munca lor vor lupta pentru a pastra ceea ce cu greu au castigat, si cei care renunta inseamna ca nu se straduiesc suficient de mult ca sa castige.