| Juliana a întrebat:

Credeti ca "razbunarea-i arma prostului" sau ca e prost cel care nu o foloseste?

Răspuns Câştigător
| Farcas a răspuns:

Razbunarea ii arma prostuluiwinking
Niciodata nu iti fa singura dreptate, mai repede sau mai tarziu dreptatea divina tot va veni, care e mai dura decat oricare alta, crede`ma!

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Absolut.Razbunarea e arma prostului ca la final nu te alegi cu nimic, ba iti dai seama ca ai pierdut timpul degeaba.De sa faci rau cand poti sa faci bine?thinking Sau decat sa faci rau mai bine fii indiferent. Daca ai un gram de constiinta aceasta te va chinui si stii cum se zice daca te lupti cu propria constiinta si esti invins, ai castigatbig grin

| Flav a răspuns:

Citez o replica din filmul meu preferat ''Man on fire'' si anume:
''Revenge is a meal best served cold''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori, razbunarea e dulce.
Se spune ca`i arma prostului daca nu-i poti dovedii persoanei respectiva ca a gresit sau ca ai avut dreptate inalte moduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai auzit despre "karma", atunci stii ca ceea ce dai, aia primesti. Daca faci rau cuiva, mai devreme sau mai tirziu, ceva rau ti se va intimpla, si invers, daca faci bine, bine vei avea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este vorba despre "karma". Ceea ce dai aia primesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in ce context N-ai mai dat nici un semn de viata Am grsit cu ceva Daca te deranjez spune-mi