| GolopențaAdrian a întrebat:

Credeti ca referendumul va trece? Eu zic ca da.

31 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va trece. Că dupa sambata vine duminica apoi luni s-a.m.d.

| RAY a răspuns:

Va trece, asa cum si civilizatia trece pe langa Romania, se alege praful cu psd la putere

| RAY a răspuns:

TPU.ro
Astăzi, 1:29 pm
Buna,
Punctajul se obtine doar pentru primul raspuns, nu si pentru celelalte.

pentru suntserios

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aproape sigur ca va trece. Putem face si pariuri, eu zic 40% prezenta.

| Logann a răspuns (pentru suntserios):

Where's my money Brian?

| Holiday a răspuns:

E greu de spus. In orice tara civilizata, cu un nivel de educatie macar decent, nici nu s-ar fi putut organiza, daramite sa mai si treaca...Din pacate in Romania lipsa de educatie, indobitocirea religioasa si lipsa de acces la informatie sunt generalizate, in special in mediul rural. Daca s-au gasit 3 milioane de idioti care sa semneze asa-zisa initiativa, tare mi-e ca se mai gasesc inca pe atatia care sa voteze.

| GolopențaAdrian explică (pentru Holiday):

Da dar trebuie din aia 6 milioane 50+1 sa fie da ca sa treaca

| Holiday a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Daca vin 6 milioane sigur vor fi mai multi cu "DA", cei care nu sunt de acord cu tampniile propuse stau frumusel acasa.

| Holiday a răspuns:

"Nu am avut niciodata o prezenta la vot (indiferent de ce fel de vot) de sub 30%."

25 noiembrie 2007. Referendum pentru schimbarea sistemului de vot din România – 26, 51%

Mai minte crestinul, dar nici chiar asa, nu?

| Holiday a răspuns:

Ce facurati bre, parca ziceai ca trece si ca niciodata bla, bla...

Interesant ca romanii au facut pipi pe indemnurile preotilor si implicit pe cerintele spiridusului crestin. Ntz, ntz, ntz...

| RainmakerX a răspuns:

Eu cred ca trece. Batrani, biserica, tineri dezgustati sau carora le e frica sa nu ia si ei "boala" asta, bilete pana si in pungile cu paine... laughing Ce sa faci?

| RoCkKiD a răspuns:

Daca cei care sunt importriva nu se duc la vor in loc sa mearga sa votese nu e putin probabil. Cred ca mingea e in terenul celor care nu vor sa treaca.

| AC4S4 a răspuns:

Va trece. Nu am avut niciodata o prezenta la vot (indiferent de ce fel de vot) de sub 30%.

A prezentat si intelectualul Holiday argumentele. Ne bucuram ca exista oameni ca el, printre noi, medievalii idioti. Uneori ma intreb cum ii mai suporta pe oamenii din jurul lui.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Daca s-au gasit 3 milioane de idioti care sa semneze asa-zisa initiativa, tare mi-e ca se mai gasesc inca pe atatia care sa voteze.

aia care au votat nici nu stiau ce voteaza ))))))))))))))) ce e aia homosexual maica, vin straini sa ne violeze femeile

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

De fapt, din reportajele tinute in orase, tinerii si batranii stiu despre ce este vorba.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Din pacate si maicamea merge la vot va vota DA ca asa scrie in biblie cica

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Inseamna ca stie despre ce este vorba.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Levetic da, eu voi vota NU sau nu merg nu stiu inca

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Inseamna ca tii cu homosexualii!

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Din pacate dumnezeu nu ma binecuvantat sa nu fiu atras de sexul opus, sunt si pro si contra, partea mea rationala e pro, cea emotionala e contra e greu sa gandesti neutru intr o lume radicala, care vede in alb si negru

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Pai ai grija ce vezi tu

| RobertMoon a răspuns:

Nu cred că va trece, cel puțin în mediul online am observat ca lumea nu este interesată, sau e prea proastă sa accepte ideea de familie barnat-femeie, sa sperăm că ne salvează bătrânii. Eu merg la vot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertMoon):

Asta fiindcă mediul tău online e format din cei mega agresivi, respectiv USR și MRÎ

| suntserios a răspuns (pentru RobertMoon):

Si la parlamentare, tot batranii ne au salvat... pentru 5 lei la pensie.

| RobertMoon a răspuns (pentru suntserios):

Din păcate da, pentru 5 lei in plus sunt ușor de prostit

| GolopențaAdrian explică (pentru RobertMoon):

Si daca va trece?

| RAY a răspuns (pentru RobertMoon):

Nu doar pentru 5 ron si ca religia e impotriva gay si daca isi spune popa voteaza asa ce sa faca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E prima oară de la alegerile organizate de PDL când sunt convins că indiferent ce se întâmplă, tot iese cum trebuielaughing

| August99 a răspuns:

Un pisat

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Eu văd mersul la vot ca un eveniment unde te duci cu familia, ca un spectacol, mai precis, gen fac ce face și altul, cam asta e.

| unvecin a răspuns:

Era un împărat care a dat poruncă unui servitor de-al lui să-i facă ceva încât să nu fie niciodată prea bucuros sau prea întristat. A stat ăla, s-a gândit și a făcut împăratului un inel, pe care a scris simplu: Și asta va trece.