| marianvranceanul1 a întrebat:

Credeti ca Scotia va fi independenta dupa referendumul din 2014?
Daca da, ce urmari va avea pentru economia U.E?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred, dar parerea mea este ca n-are nici o importanta. Si apoi Scotia va fi primita imediat in UE, daca o sa vrea aceasta.
In UE sau in afara acesteia Scotia nu poate influenta aproape deloc economia UE, este prea mica pentru aceasta.

| Sadop a răspuns:

E posibil orice.
Nu stiu exact, dar presupun ca nu va avea o influneta mare.

| cocowx a răspuns:

Nu cred, populatia s-a anglicat
nu cred ca va avea o urmare pozitiva sau negativa, atata timp cat marea britanie nu prea are legatura cu ue desi face parte si nici nu foloseste euro