| WeAreSmart a întrebat:

Cum credeti cine va castiga la referendumul din Crimeea?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusia.

| Prezidentul a răspuns:

Eu sper sa il castige Vladimir laughing

| WeAreSmart explică (pentru Prezidentul):

De ce speri asta?

| Prezidentul a răspuns (pentru WeAreSmart):

Pentru ca imi place stilul lui de a conduce si faptul ca are multi hateri, fapt ce il face mai popular.

| WeAreSmart explică (pentru Prezidentul):

Vrei sa spui ca a te folosi de instablitatea politica a unei tari pentru a-i ocupa teritoriile e ceva normal?

| Prezidentul a răspuns (pentru WeAreSmart):

La recensamant (2001) majoritatea au iesit rusi, in trecut, acel teritoriu era detinut de rusi... Ungurii si ucrainienii sunt acelasi ****, viseaza gratis la teritorii gen translivania, cluj, etc. Prefer sa tin cu rusii, de data asta, au o istorie mai buna.

| WeAreSmart explică (pentru Prezidentul):

Crimeea era a tatarilor ( în 18 mai 1944 autoritățile sovietice au deportat întreaga populație tătară în Asia Centrală, pe motiv că aceasta ar fi colaborat cu ocupanții fasciști, acestia fiind inlocuiti cu populatie rusa ) pentru noi basarabenii anexarea Crimeei este un semn rau, dupa asta la sigur va urma Transnistria si daca nu vom fi sustinuti de Romania si NATO s-ar putea sa anexeze si Moldova. Cred ca stii in ce chinuri traiau buneii nostri pe timpurile sovietice https://www.youtube.com/watch?v=XTjO_GzP-vs

| WeAreSmart explică (pentru WeAreSmart):

Asa fac rusii mereu colonizeaza pamanturi straine apoi incetisor le anexeaza la curu lor gras