| anonim_4396 a întrebat:

Credeati ca stiti ce-i aia vreme ciineasca? Ei bine "think again". In Bucuresti sint nameti imensi de zapada, ghetus, pe alocuri flescaraie, pe alocuri inundatie, frig, vint si parca nu era destul, mai si ploua. Cum e la voi?

Răspuns Câştigător
| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

De ce va tot plangeti atat?tongue
Bucurati-va cat e zapada, daca plangeti acum nu scapam de iarnawinking
Eu azi... M-am batut cu zapada, am facut 2 oameni de zapada la scoala (fete vs baietii) laughing
Week-endul asta avem de gand sa mergem toata gasca la Brasov, sa ne dam cu schiurile devil si sa profitam cat putem de iarnabig grin
P. S: Inca ninge, regret ca am pierdut Craciunul din cauza unei prostii...sad as da orice sa mai am bradul alaturi, nalaughing
Ma enerveaza numai ca drumul pana la scoala dureaza 10 minute in loc de 5 din cauza zapezii de pe trotuar, si cum sunt eu mai lenesa... blushing laughing
La noi, in zona moldovei n-a mai plouat de... ceva timpbig grin

25 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Splendid.Inoti la propriu in zapada.Incep sa ii invidiez pe soferithinking
Toate drumurile sunt curatate dar ce e pe trotuar e jaleraised eyebrows
Si acum mai si plouasad
Imi strica frumusetea de om de zapadahee hee

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Join the club.
"La noi, la Braila, la tanti Elvira" erau ieri -13 grade iar azi nici nu mai stii unde-i Dunarea si unde-i strada.Ploua ca vara.
Si am avut candva niste cizme de cauciuc, dar le-am aruncat. Cata inteligenta! Ce blonda am putut sa fiu!

mariana
| mariana a răspuns:

Nu va plangeti, nu stiti ce inseamna iarna, daca n-ati avut ocazia sa locuiti in M. Ciuc, unde este "polul frigului" dupa cum stiti.
La noi este zapada mare, azi a si nins, daca nu ninge este ceata, de-ti vine sa te "zgarai pe ochi", zapada a inceput si la noi sa se topeasca, dar cu - 7, 8 grade dimineata, nu prea are spor. Am inteles ca la sfarsit de saptamana va fi din nou frig si ca va si ninge asa ca, iarna asta fiind cu multa apa si ninsoare, banui ca la primavara o sa creasca si pe bulevarde, morcovi, ceapa etc, prin gropile ce or sa ramana dupa atata sare si nisip dat ca substante antiderapante.
Pe la noi primavara o sa vie prin mai asa ca, mai avem sa ne "distram" cu vremea rece si cu zloata.
Daca este nevoie o sa ne cumparam "sosoni" daca i-a mai vazut cineva prin magazine, dar trebuie sa-l gasim si pe Domul Goe si a lui chiselnita cu dulceata, in cazul in care ne vin Musafirii.
BRO, nu dispera o sa fie si "mai bine" la vara cand va fi si cald.
Un gand bun si multa sanatate.

| Barajag a răspuns:

Eu te-am invitat la mine, dar tu ai preferat Romanicahee heeAici pe alocuri mai rasare soarele, vantul sufla usor, temperaturile sunt intre 0 si -4 grade, de plouat asteptam sa vina toamnahee heeCe facem cu zapada ramasa? Omuleti de zapadalaughing

lolita
| lolita a răspuns:

eu vreau zapada! acum o ora a inceput sa ninga dar din pacate nu a ajuns sa se depuna. este prea cald pe aici.crying

lolita
| lolita a răspuns:

Bro- zazu locuieste in Castellon (Spania) si eu la vreo 80 de km de ea tot pe litoralul marii Mediterane.

daniela
| daniela a răspuns:

A fost ger, a fost ninsoare, dar azi totul a pus capac. In viata mea nu am ajuns in halul asta la servici (si zau stiu ce inseamna santierul), ca un burete imbibat cu apa pe care desi il storci tot mai curge ceva din el. Cizmele aveau cred 5 kg bucata, ciorapii uzi si... hai sa nu mai vorbim. La noi s-a zvonit ca sambat va fi cod rosu de ninsoare in Bucuresti. Sper ca e o gluma zau

luciana
| luciana a răspuns:

Da, iti impartasesc gandul despre aceasta urata si rece vreme de afara, privesc la trecatorii zgribuliti prin ploaia ce le biciuie cu rautate obrajii, hranesc cu darnicie flamandele si infriguratele vrabiute, ce ma asteapta-n diminetile reci sa isi primeasca grauntele si painea pe parapetul balconului stiut, arunc cate un oscior celor ce ma trezesc dimineata cu latratul masinii de gunoi, privesc cerul de plumb ce inca isi scutura pletele ude si imi amintesc in gand o strofa de poezie bacoviana, ma minunez ca azi imi e bine si ca pot sa deschid iar internetul si incep sa cutreier, departe, in lumea asta mare la nepotelul iubit, ascunzandu-mi cu grija lacrima neputiintei de a-l fi tinut macar pentru o clipa in bratele-mi, apoi ma bucur ca Dumnezeu imi acorda aceasta sansa sa il vad si sa il aud mereu, in acest mod simplu, ieftin si la indemana,- internetul si sa am atatia prieteni printre voi, cei de aici de pe TPU, Lucien.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cam nasol, prea mult stat la calculator, n-am chef de nimic, am fumat tigara de la tigara si cand aerisesc e prea frig, macar n-am fost fortat sa ies din casa. Am vazut pe net ce inundatii sunt, mi-e si frica sa ies la tigari. Abia astept sa se incalzeasca, cand o sa pot sa scot bicicleta la plimbare cateva zile nu ma mai asez la calculator smug Dar inca mai avem pana atunci... n-a mai fost de mult asa...incalzire globala my asshee hee au fost doar cativa ani mai cu iarna mai blanda.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ce vara ca in 2 saptamani eu unul cred ca ies la o tura, nu mai am rabdare. Au fost cateva zile in care s-a uscat zapada acum o luna si ceva si am cam tremurat dar tot am iesit pana la unirii, pe pista aia de pe decebal. Am vazut destui cu bicicleta in seara aia.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai stiu ca o cursiera e buna pentru drum perfect, in bucuresti printre masini, gropi, borduri...cand vedeam pe careva pe cursiera ma si intrebam cum de nu si-a facut rotile 8 prin oras. Eu am o bicicleta banala de oras, nici de viteza nici de rezistenta ca e cam grea, in fine...si tot evit cand e ud, aluneca la frane si stii cum e printre masini.

| Marii a răspuns:

Peste tot baltoci, gheata, frig nu prea e, zapada incepe sa dispara. Eu una deja numai vreau zapada, a fost cat a fost, dar sa mai vina o data primavara. A, si sunt din Constanta - va astept la vara.happy

| maya_7683 a răspuns:

La zalau e caldut, zapada e dusa demult.Azi a fost si soare, si un vinticel caldut cu miros de primavara.Hooo,ca deja sunt in visare, cu gindul la acel cintecel dragut,, Dupa-atita frig si ceata, iar se-arata soarele, de'acu nu ne mai ingheata, nasul si picioarele.
Deci, daca vreti vreme buna, va astept la zalau.Care vine?winkinghappy

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

@ sensei: da-mi te rog adresa ta de acasa, sa-ti trimit un costum de baie numa`bunsmug poate si o barcathinking
laughing

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Saru`mana!
Sper si eu sa vina soarele ca sa te plimbi cu, cursieratongue
Si eu sa ma bronzezbatting eyelashes sunt cam albasad laughing

| DonGiovanni a răspuns:

Lafel, se pare ca suntem tot caini, asta e viata don sensei.bine caini in minte la aia de ne conduce ca nu face si ei ca in occident, trage doar pentru ei nu da si pentru comunitate.

| Aries90 a răspuns:

InSuceava ninge de asta noapte intruna, e destul de frig si muuuulta zapadabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lolita, la mine viscoleste, vantul asta aduce zapada de la munte, ieri era vreme de costum de plaja si azi de schi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da spuneti si de pe unde sinteti dragilor, adica pe unde e zona aia unde e zi de plaja sau aia unde inoti dupa meduze rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diana, ce sa te bucuri mai, ca in Bucuresti strazile sint riuri de apa cu gheata pe marginea carora troneaza ghetari laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Azi am fost la plaja.in galati.pe plaja dunarea.era bine. nu erau multi pe plaja.de... iarna nu-i ca vara.ploua.iar eu adunam cochilii de melci si scoici. ii trebuie fiicei mele la scoala.eheee.am adunat multe.cam de-un colier asa. da tot ploua.si bate vantul.bacovia bro.bacovia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frig? Unde?
20 de grade si e ora 11 AM, soare din plin, piscina, umblu in pantaloni scurtilaughing Port ochelari... de la cat bate soarele, asta da viata... Merg sa fac o baie in piscina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa vina varaaaaaaaa, sa ma pot plimba cu cursiera laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am cursiera, are rotile inguste si daca e umed putin, imediat imi patineaza roata. Asa mi-am rupt umaru. Pentru vreme naspa o sa-mi iau MTB ca are roti late. Cu aia am tupeu sa ma aventurez si pe zapada, da cu cursiera nu tine figura, asta-i de viteza nu de zapada sau teren accidentat. Iau eu si MTB sa le am pe amindoua, e cel mai cinstit asa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu mi-am facut rotile nici opt nici patrate ca sint ca lumea. Spre deosebire de alea din aluminiu, de pe semicursierele romanesti, asta are jenti in V si sint duble. Asa ca sint mai rezistente si pot spune ca nu a trebuit intr-un an sa centrez decit o data rotile. Si inca nu era mare nevoie de asta. Cu semicursa romaneasca, aia cu roti simple de aluminiu, centram rotile lunar. Plus ca asta alearga super, nu se compara cu semicursa. TReaba cu masinile, m-am obisnuit cu traficu'hee hee