| anonim_4396 a întrebat:

Credeți ca trebuie sa ne limitam libertatea de exprimare ca nu cumva sa deranjam pe cineva? Sa avem mereu grija sa nu suparăm pe cineva?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Evident ca nu, ar insemna ca libera exprimare ne-ar fi cenzurata si nu este deloc ok.

Eu unul ma exprim direct cu oricine, nu am vreo rusine, e mult mai bine sa spui ceea ce gandesti dar s-o faci cat de cat decent fara sa incepi sa jignesti, e mai rau daca o dai pervers pe la spate.

14 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Nu are sens sa te cenzurezi, atat timp cat stii cum/cand sa faci afirmatii, si ti le asumi.

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar daca te cenzureaza alti?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Inseamna ca nu vor sa auda, si e problema lor.
Asta daca tu consideri ca ai avut dreptate, si ai spus niste chestii decente, la obiect.

| RainmakerX a răspuns:

Cand ai cele mai multe raspunsuri date e normal sa ai si raspunsuri raportate, nu? Evident ca te-ai certat cu anumiti utilizatori care ti-au purtat pica si ti-au dat report. Nu ar fi prima data. Si eu mi-am luat mai demult si nu m-am certat cu nimeni.

Ti se intampla des cand raspunzi la religie si gasesti oameni care nu sunt de acord cu tine. (cel putin mie asa mi s-a intamplat laughing )

| RAY a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu la religie, daca era la religie nu comentam, dar totusi trebuie sa ne limitat libertatea de exprimare?

| RainmakerX a răspuns (pentru RAY):

Mai Ray acum ce e drept, initial nu trebuie sa limitezi exprimarea dar dupa ce stii ca respectivul nu te inghite si tu tot ii raspunzi atunci iti cam ceri report laughing Am vazut ca tu nu le dai ignor celor cu care te certi.
Poate de asta e. E ok sa promovam libera exprimare in viata reala insa aici nu prea ai cum sa castigi impotriva unor persoane inradacinate in convingerile lor.

| RAY a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu mi se pare ok sa ignori pe cei care te contrazic, daca nu jignesc de ce sa ignor

| Plato a răspuns:

Pai libertatea ta se cam incheie unde incepe a altuia.
Nu trebuie sa te cenzurezi sub nicio forma, dar nici sa lezezi pe cineva printr-o exprimare prea frivola. Cat timp nu-i jignesti, n-ai de ce sa te abtii.
Exceptie PSD, pe ei poti sa-i jignesti si sa-i bagi in toate alea. Mu13 P5D.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine s-a suparat?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine mi-a raportat 100 de raspunsuri si intrebari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea cred cã plange de suparare. Asa e caracterul omului, incearca sa te gandesti de ce a facut asta.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar tu crezi ca eu stiu de ce niste necunoscuti ma urasc, nu stiu, dar trebuie sa am grija sa nu deranjez, sunt oameni care nu accepta gandirea altora sau altceva nu au de facut decat sa raporteze

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu stiu Dupa parerea mea. Raporteaza ca e ceva adevarat la mijloc, suntem necunoscuti pe acest site nu ne pasa de gandirea altora. Cu cunoscutii e alta treaba, nu spui ce gandesti deoarece stii ca nu o sa fii acceptat de anumite persoane mai ales feminine

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Man cand ai timp sa raportezi 100 de raspunsuri ai timp