| FruttiFresh300 a întrebat:

Credeți că unii oameni sunt predestinati să rămână singuri sau pur și simplu ei aleg asta? Sau fără să vrea ajung în situația asta pentru că nu au o viață activa. Dacă nu ești activ social înseamnă că nu te-ai integrat în societate?

6 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu este o alegere, ci soarta.

Eu unul am 29 de ani, sunt virgin, arăt și a copil la față și lucrez într-o fabrică pe 1550 RON din septembrie 2020 încoace.

Efectiv, mi-am acceptat soarta.

Norocul meu constă în faptul că am un serviciu stabil și o gașcă de prieteni din octombrie 2019 încoace care m-au ajutat să înving singurătatea.

Cel mai mult ma sperie gândul singurătății la bătrânețe deoarece după 50 de ani intervin și problemele de sănătate și neavând o soție sau copiii alături de tine, o să fie foarte dificil să nu te îmbolnăvești de singurătate.

| RAY a răspuns:

Nu exista predestinare,socializarea este importanta omului,in lipsa acestui lucru dai in depresie,dar daca nu esti social nu inseamna ca nu poti deveni, totul are un inceput, problema nu e sa gasesti pe cineva, problema sa ai din nou incredere in cineva, mai poti avea incredere in cineva in ziua de azi?

| Drimmero a răspuns:

Nimeni nu va ajunge sa fie singur, decat daca el vrea sa ignore sansele pe care le are.

Nu e neaparat vorba de integrare in societate,, societatea este una bolnava, plina de principii subiective, tocmai de aceea s-au format grupulete, sa ai de unde alege, dar daca ramai pe dinafara, nu inseamna ca e o problema doar la tine, ci si la oamenii din jur.

Parerea mea e urmatoarea, ca fara compatibilitate nu faci nimic, incluzand prieteniile, relatiile de cuplu si asa mai departe. Cat e lumea de mare, vei gasi o data si-o data compatibilitatea pe care o cauti!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Predestinarea este una; dar fiecare individ DISPUNE de propriile alegeri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

//

Nu

Oarecum da.