| Doarunaltutilizator a întrebat:

Credeti ca va reveni comunismul in Europa de est si România? Credeti ca o sa existe din nou Uniunea Sovietica?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, asta se discută acum în Parlament, nu ești la curent?

| CdeMetal a răspuns:

Nu si nu.

| NotAnArchetype a răspuns:

E o ipoteza neverosimila...
Comunismul nu mai poate tine in frau o populatie constienta deja de efectele acestui regim. Singurii simpatizanti ramasi sunt batranii, care ori sunt prea batrani sa isi aduca aminte suferintele de atunci, ori romantizeaza trecutul si sunt influentati de faptul ca, desi era comunism, era perioada tineretii lor, deci, in consecinta: "mai bine ca acum"...
Cat despre Rusia... e greu de spus. Un popor ca al lor nu poate trai in democratie (asa cum fac americanii), dar probabil ca nu vor extremiza acest lucru, ajungandu-se din nou la comunism.
Priveste doar situatia Coreei de Nord happy. O tara izolata complet, unde oamenii isi venereaza conducatorul, total nepasatori de altceva.