| xFluffy a întrebat:

Astazi am gasit pe un site un documentar despre al treilea razboi mondial intre Statele Unite si NATO iar mai tarziu si Uniunea Sovietica care va incepe in 2014.Cum credeti ca va fi acest razboi? Europa va fi afectata? Cei care sunt aproape sa devina adulti o sa mai ajunga sa aiba un viitor cat mai bun?

3 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Ce? Razboi mondial intre SUA si NATO? Pai SUA e in NATO laughing
Si URSS nu mai exista din 1991.

| Scurtu_Catalin_1969 a răspuns:

Acest razboi probabil va fi cu arme nucleare.

| fel2603 a răspuns:

Personal nu cred ca va exista un razboi intre cele doua puteri prea curand pentru ca nu e tocmai avantajos. Ipotetic vorbind, in momentul in care Rusia opreste furnizarea de gaze naturale imi fac bagajele si emigrez in China. laughing
Iti recomand doua documentare foarte bune din punctul meu de vedere "The Corporation" (2003) si "The Century of the Self" (2002).