| Aldutssss31 a întrebat:

Credeti ca visele au vreo legatura cu realitatea? Adică dacă m-am gandit la o întâmplare negativă si am visat asta e doar o coincidenta din cauza ca m-am gandit prea mult la acel lucru?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au pentru ca se reproduc in functie de circumstantele in care vezi anumite fenomene in viata reala se modeleaza in vise

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cel mai probabil ai visat acea intamplare fiindca te-ai gandit foarte mult la ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, există legătură între vise și realitate, dar aceasta nu este una cauzală, ci de interpretare.
Citește asta.
https://dosarelexsikix.blogspot.com/2020/05/visele-si-realitatea.html

| Celcestietot a răspuns:

Au foarte mare legătură cu realitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam visezi la ce te-ai gandit in timpul zilei. Dar unele vise au precizie de ceas. Cand am visat ca mi-au cazut dintii si a curs ceva sange mereu a murit cineva apropiat sau cunoscut. Dintii cu sange sunt un semn rau care arata ca va muri cineva.
Apa murdara in vis arata iar ceva veste sau chiar boala.