| mentholinks a întrebat:

Credeti ca vom primi toti ce meritam in cele din urma? Meritam vreo ceva? Voi ce credeti ca meritati dar nu aveti?

Răspuns Câştigător
| EcceHomo a răspuns:

Sper să primim.

În clasa a -3-a, în loc de premiul 3, am primit mențiune.
Doamna învățătoare a venit la noi acasă şi i-a explicat mamei că a făcut o greşeală, că a calculat media greşit şi îşi cere iertare.
Mama a iertat-o, eu nu.happy
Eu merit un loc mai sus, sper să-l primesc, doamna învățătoare merită o pensie mai mică.

16 răspunsuri:
| Thyself a răspuns:

Merit ce cred că merit

| J0B0MAT a răspuns:

Da, vom muri cu toţii până la urmă.

| BadAngel3 a răspuns:

Eu nu prea cred in chestia de "fiecare primeste ceea ce merita". Mai sunt si unele persone care o fac, dar nu toate. Nu cred in "karma" cum s-ar spune.

Eu ce cred ca merit? Hm..sincer, nu iti pot da raspuns la aceasta intrebare. Pentru ca nu stiu.
Dar tu? Ce crezi tu ca meriti si nu ai?

| mentholinks explică (pentru BadAngel3):

Cred ca meritam o viata mai simpla.

| Endoryus a răspuns:

Nimeni nu primeste ceea ce merita. Oamenii buni primesc rau si cei rai primesc bine. Nu toti dar mare parte, da. Asa ca nu, nimeni nu primeste ceea ce merita.

| SilentRain a răspuns:

Hahalera are dreptate, aia buni mereu o încasează în frezalaughing)

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Eu nu sunt tocmai bun si am incasat-o si eu mult in freza, asa ca nu ma plang, putin.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Aia e uneori o mai si încaseze

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Nu e chiar "aia e". Am ramas cu sechele.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Interesant,mai povestește
Cum sa întâmplat?

| RAY a răspuns:

Nimic nu este o certitudine in ceea ce priveste viata, fiind ceva haotic, eu nu cred in predestinare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Nu primim ce meritam. Unii primesc prea multe si altii prea putine.
Nu cred ca merit ceva anume.

| Freya1 a răspuns:

Se zice ca primesti ce si cat poti duce.
Eu am gresit suficient in viata incat poate sa mi se si intoarca si nu m nimic de omentat, dar ce cred eu ca merit si nu primesc e sanatatea.

| bogdan324 a răspuns:

Si daca consider ca am tot ce imi doresc?

| AlexDarius3 a răspuns:

Da, merit o gagică fotomodel.

| mentholinks explică (pentru AlexDarius3):

Sa o arzi bine daca o sa o primesti ca sa nu plece la altul.