| T0T a întrebat:

Considerați că vă meritați viața pe care o aveți?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Eu unul nu stiu nici daca merit sa fiu in viata.

16 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

y not
atat partile bune cat si cele rele

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce tot ce mi se intampla e suma decizilor mele de ce n-as merita-o? laughing O merit chiar daca o mai dau dracu din cand in cand.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Depinde foarte mult de deciziile pe care le luăm. Acestea ne definesc într-o măsură în momentul de față. Dar de asemenea depinde extrem de mult și de posibilitățile noastre ca oameni, adică de mediul în care ne aflăm, de capacități fizice, intelectuale și caracter. Asta per general. Sunt factori care pur și simplu nu ne permit să ajungem mai departe chiar dacă ne dorim acest lucru. Din punctul meu de vedere sunt persoane care nu își merită viața și sunt multe tocmai din pricina anumitor lucruri care nu țin de ei. De aceea am pus întrebarea că altfel nu o mai puneam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am citit ce ti s-a raspuns, dar o consider o intrebare anapoda (daca intelegi sensul). Daca nu, de ce cezi ca eu o apreciez asa?

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Dacă după mintea ta este o întrebare anapoda, nu-i nimic. Și răspunsul din partea ta mi se pare unul anapoda. Dacă nu îl ai rog să te abții de acum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Stiam ca nu vei inteleg ce vreau sa spun prin "anapoda".Sa fii fericit!

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Merci, la fel.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Nu.

| Scintilla a răspuns:

In momentul de fata, da, fara indoiala.

| Alex5620 a răspuns:

Dumnezeu ti-a dat viata, crezi ca aceasta viata iti apartine?

| T0T explică (pentru Alex5620):

Acum părerile sunt împărțite. Unii sunt de părere că Dumnezeu nu există deci răspunsul la această întrebare este categoric în cazul acesta. Pe de o altă parte dacă ți se dăruiește ceva, practic acel lucru îți aparține. Dumnezeu ne-a dat libertate, drept dovadă că viața ne aparține și noi facem ceea ce vrem cu ea, însă toate au consecințe, pozitive sau negative, a ceea ce facem.

| mraby a răspuns:

Nu prea...dar depinde de deciziile pe care le luam din momentul de rascruce pe care il avem undeva, candva, cumva.

| T0T explică (pentru mraby):

Depinde foarte mult de deciziile pe care le luăm. Acestea ne definesc într-o măsură în momentul de față. Dar de asemenea depinde extrem de mult și de posibilitățile noastre ca oameni, adică de mediul în care ne aflăm, de capacități fizice, intelectuale și caracter.