| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că vor apărea pe piață mașinile autonome până în 2030 în țări precum SUA, Australia, Japonia și cele din vestul Europei?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In cluj sant autobuzele fara sofer, dar 100% nu vor avea efect pentru ca sant soferi care nu doresc sa mearga in masina fara so conduca, nici eu nu accept asa ceva e prea plictisitor si naspa

| cristi202 a răspuns:

Sigur. Sunt deja cateva modele care au prototipuri.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Îți imaginezi o mașină autonomă prin România? Drumuri pline de gropi, marcaje șterse, indicatoare rutiere printre copaci, drumuri neasfaltate. Dacă în SUA mai durează 10 ani, la noi probabil mai durează peste 100.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Răspunsul este da.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oricum nu cred că o să își cumpere multă lume. Unora le este frică să meargă cu ele, altora le place foarte mult să conducă. Dar majoritatea nu or să aibă bani cred.