| brokxy a întrebat:

Credeti in destin? Da sau nu? Argumentati de ce.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intamplarile pornesc din creierul tau, ce gandesti atragi, multi dorm si habar nu au ca isi pot crea o viata perfecta prin pozitivitate (se infunda in amar in schimb)

| Violleta2022 a răspuns:

Da, cred! L-am intalnit si l-am urmat... si au trecut deja 3 decenii si tot impreuna suntem happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Destin rimează cu destinație. Deci ar avea semnificația că calea și finalul călătoriei tale în viață îți este trasat, decis în mod complet de forțe, circumstanțe și entități exterioare ție, si este imuabil și imposibil de schimba, orice a ai decide, ai face tu personal. Este o scuză bună pentru cei ce nu vor să își asume responsabilitatea propriei vieți.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu exact daca destin se numeste... dar cred cu tarie ca toate momentele de timp sunt conectate intre ele.

| Lukasssz a răspuns:

Nu cred, motivul e simplu, noi ne creăm drumul si sunt convins ca daca îți dorești cu adevărat ceva, poți să realizezi.

| 1997onur a răspuns:

Cred cu adevărat din toată inima doar in el și atât.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Depinde cum îl definești. Eu cred în "destinul" lui Descartes: adică soartă, o înșiruire de evenimente care n-au fost planificate și prestabilite de nicio entitate.
Dacă te referi la destin în sensul de horoscop, atunci nu! Cum ar putea doi gemeni (născuți sub aceeași stea, la aceeași dată și oră) să aibă personalități diferite și destine diferite?

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Nu! Orice poate fi schimbat, chiar și "destinul".

| MarianaOltean1800 a răspuns:

Da.
Eu sunt de părere ca îți faci propriul viitor și destinul poate sa îți strice toate planurile și sa te lase în drum, dar tot din greșelile tale.
Gândește te ca stai într o casa, o vila, și o cometa cade fix pe casa ta și ramai sărac. Asta e destinul, în rest, tu îți faci propriul viitor, destinul nu are legătură cu serviciul pe care o să-l o
ai sau cu banii câștigați la pacanele.winking