| alecsandrabubz09 a întrebat:

Credeti in Dumnezeu? da, nu si de ce?

Ati avut experiente care sa va faca sa credeti sau cv de genu?

thx happy

6 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Da, eu cred.Lumea a fost creata de cineva, n-avea cum sa existe ea.

| RyGoLeTa a răspuns:

Da cred si exista, in multe cazuri de exemplu m-am rugat seara si a doua zi mi s-a indeplinit acel lucru.Roaga-te in fiecare seara, du-te la biserica, tine post si fa fapte buna ca sa iti ajute Dumnezeu.Bafta!

| Λl๓a a răspuns:

Da fiindca exista. Da. Mama a dat 10 lei la biserica iar ziua urmatoare a primit 50 pe masa

| HikariAi a răspuns (pentru Λl๓a):

Hey! Eu nu cred, si sincer, nu-mi pasa de ce cred ceilalti, asta sunt eu... Am avut multe experiente care m-au facut sa gandesc (adica sa-mi pierd credinta in Dumnezeu), toti din familia mea cred in Dumnezeu, but, not me... Cred doar in ceea ce vad, si fac tot posibilul sa ma descopar pe mine, dar nu acum, pe viitor, acum am alte lucruri in gand, but, "never too late". Sunt curios de ce ai ales aceasta intrebare, inseamna ca si tu ai avut unele experiente care te-au facut sa intelegi ca lucrurile nu pot sta chiar asa. Apropo, cu chestia cu Dumnezeu, si eu ma rog, si cand ma concentrez bine, a doua zi m-i se implineste, asa ca, e altceva aici. Anyway. is a good question. Nice! Good luke!

| HikariAi a răspuns:

Ups... Era pentru tine: alecsandrabubz09 ceea ce am scris, nu stiu de ce a aparut asa. anyway, sper sa fi inteles asta.

| khaori a răspuns:

Buna.
Da,bineinteles. Dumnezeu exista. Priveste frumusetea naturii si bucura-te de fiecare clipa fericita si de fiecare zambet.
Cat despre experientele supranaturale.mi s-au intamplat cateva dar nu a fost nimic foarte important.