| RappK a întrebat:

Credeti in fantome si fenomene paranormale? eu DA... uitati si o mica povestioara "Un celibatar din New Jersey isi iubea foarte mult tinara nepoata. La un moment dat el a aparut la ea la serviciu, cerindu-i cu indirjire sa-l asculte. Imi cerea sa ma sinucid, a povestit dupa aceea tinara. Imi spunea ca trebuie sa fac acest lucru ca sa ramin cu el pe vesnicie. Imediat ce unchiul a plecat, fata nedumerita si-a sunat mama pentru a-i povesti despre intimplarea care o ingrozise. Mama era speriata, spunea fata. Ea mi-a povestit cum in acea dimineata unchiul meu a murit din cauza unui atac de cord."

13 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Fantomele nu exista.Paranormalul nu a fost inca descifrat de oamenii de stiinta. Exista multe coincidente care sunt tratate ca fapte paranormale.Nu pot fi negate unele premonitii si unele cazuri de telepatie.Persoanele cu aceste calitati sunt putine la numar.Multi sarlatani pretind ca au puteri paranormale.

| Pho3nix a răspuns:

Imi plac foarte mult fenomele paranormale:X
Ma uit la diferite documentarii in legatura cu fenomele paranormale si eu cred spiritele exista.happy

| gabitza05 a răspuns:

Ce poveste...nu stiu daca pot sa spun ca, ...cred insa imi plac documentarele...mai ales ''fenomene stranii'' de pe discovery big grin.Pentru cine vrea sa se uite. e in fiecare vineri de la ora 22:00 pana la ora 00:00 big grin

| Gregory a răspuns:

Buna! Eu unul cred in fenomene paranormale. Cel mai bun prieten al meu este paranormal si este un om cu niste calitati extraordinare, inzestrat de la Bunul nostru Dumnezeu happy

| danutza a răspuns:

Singura fantoma pe care am vazut-o 4 ani de zile a fost profa mea de fizica laughing

| zuzumic a răspuns:

Eu nu vreau sa cred in asa ceva pentru ca ma sperie foarte tare... de aceea imi doresc un sot caruia sa nu ii fie frica de asa ceva si sa ma apere mereu si sa nu ma lase singura noaptea...si tot din cauza asta... eu nu vreau sa ma mut intr-o casa unde a murit cineva... in apartamantul meu nu a murit nimeni nici o data de cand a fost construit cele trei famili care au inbatrait aici seau vandut apartamentul inainte sa moara... deci sper ca, casa mea e un loc sigur

| AlinutzaRouz a răspuns:

Si eu cred, cred si in magie, tare povestewinking

| Frrramboise a răspuns:

Buna,

eu una nu stiu ce sa cred tongue

poate ca nu exista, poate sunt coincidente.

sau poate exista tongue

oricum, fie ca exista, fie ca nu, ma uit in fiecare vineri la Fenomene Stranii laughing

| RappK explică:

Zuzumic eu la tara am 2 case care sunt costruite pe un fost cimitir.big grin mi-e frica rau de tot la tara de aceea ma duc foarte rar!:-s

| somniferu a răspuns:

Dap ce problema delicata...sincer sa fiu nu cred in asa ceva si tot ce se arata si se dezbate la tv radio si net eu cred ca sunt doar pure coincidente...
Si cum oamenii de ce se tem de aia nu scapa nopate cei care se tem interpreteaza unnele sunete cum vor ei si de asta se intampla asta... oricum stati linistiti fantome nu exista.
Paranormal e ceva ce nu e inca descifrat de nici un cercetator asa ca poate sa fie o pura coincidenta sau o intamplare...
Bafta la fantome si paranormal...

| Mitss a răspuns:

Pfff ce povestioara... mie imi place paranormalullove struck si mereu ma uit la "Mesaje de dincolo" e super, imi place:X...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred pentru ca am experienta chiar daca am 10 ani

| Prison11 a răspuns:

OMG NU EXISTA FANTOME ...defapt se numesc Duhuri demonice sau diavolesti mai pe scurt draci, sunt unele suflete care nu vor sa se duca la judecata de apoi pentru ca vor ajunge in iad si raman aici blocat pe vecie si chinuiesc oameni.Asta e toata povestea