| radugeorge25 a întrebat:

Credeti in fenomene paranormale? eu stiu... fantome, sunete stranii? eu cred ca toate au o explicatie logica! voi? ati avut parte de experiente de acest gen?

Răspuns Câştigător
| dulcikaa a răspuns:

Pe mine sincer ma sperie si eu cred ca exista.
am avut parte de ele. unele au fost:
-mi se aprinde la 12:00 in fiecare noapte
-se misca tablourile de pe perete
-imprimanta scoate de 12 ori o palma
-se aprinde tv-ul pe canalul pe care e o emisiune care ma enerveaza
-se inchide si se deschide usa (aici ma cearta mama)
-dupa ce ma invelesc noaptea patura e in dulap

8 răspunsuri:
| theorizer a răspuns:

Am avut parte de experiente paranormale, moment in care mi-am dat seama ca cei care ne conduc dispun de o tehnologie mult superioara celei pe care o gasim in moluri. De unde si expresia "fericiti cei saraci cu duhul".

| Pinnacolada a răspuns:

Sunt de acord cu tine!

| iza4ever a răspuns:

Da cred! Si uite si de ce incep sa cred in asa ceva:
1. Eram la o colega si mancam sandwish-uri si deodata am vazut trecand o umbra in gradina (eram in curte) am crezut ca mi s-a parut si nu i-am zis nimic. Dupa aceea a trecut iar umbra ducanduse spre partea de unde am vazut-o prima data ca a venit, in momentu ala o vazuse si prietena mea. Ne-am dus sa verificam si fata la care eram avea in gradina un fel de camara ca sa zic asa si mi-a zis ca ea lasase usa inchisa, si noi am gasit-o deschisa---specific eram doar eu cu ea in curte si numai era nimeni in casa sau in curte...am fugit pe strada cu mancarea de fricalaughing

2.Ma uitam la televizor si s-a stins ( specific nu il programasem sa se stinga ) si nici nu se luase curentu ca restul aparatelor electronice din casa erau aprinse nu se stinseserastraight face

3. Eram sub un pom cu aceeasi prietena si poarta de peste drum tot se deschidea si se inchidea... partea ciudata e ca atunci cand batea vantul statea inchisa si cand nu batea vantul se deschideastraight face M-am dus sa verific ( prietena mea ramasese in spate ) ajunsesem in drept cu poarta si s-a deschis fix cand vroiam eu sa o deschid ( specific nu era nimeni in curtea aceea sau pe langa poarta si nici vantul nu batea in momentul respectiv) Am luat-o la o fuga si eu si prietena mea, inca putin si intram in stalp la ce fuga am prinsstraight face

| MarcuDany a răspuns:

Eu is baiat, am 13 ani.Imi palc foarte mult filmele horror, chestile cu fantome si emisiunile cum ar fi TAPS si fenomene stranii.Cand sunt singur acasa si trec pe langa camera mare am senzatia ca cineva sau ceva este acolo si ma priveste chiar si atunci cand usa e inchisa.Cateodata cand stau la calculator am senzatia ca cineva ma priveste din spate. Uneori simt starea aceea de 'Deja Vu', am senzatia ca vad ceva care mi s-a aratat in trecut.Cand fac baie uneori sau ma plimb prin casa cu coada ochiului parca vad ca trece ceva ca un fel de abur sau umbra putin subtire si unpic lunga.Cateodata mai aud si zgomote.Intr-o zi Cand am iesit din vana mopul a stat vertical pe perete si apoi a cazut pe partea cealalta brusc.Si in alta zi a cazut o sticla de pe masa, nimeni nu a atins-o.O colega din clasa mi-a fost spus la scoala ca atunci cand a fost in excursie la o manastire l-a vazut pe dracu in oglinda.Eu cred ca apartamentul unde locuiesc poate fi...bantuit.Varog nu va bateti joc de ce am spus.Eu cred in fantome, Dar in Dumnezeu mai putin pentru ca fantomele au fost prezentate in foarte multe cazuri, unele dintre ele chiar reale, iar cu Dumnezeu si Iisus mai putin.Uni zic ca nu exista fantome pentru ca nu au vazut sau pentru ca nu au avut experiente strani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una am avut de exemplu la casa bunicii mele e foarte veche, si acolo tot timpu vad umbre, se intampla lucruri bizare ...Deci o data beam apa ( la bunica ) si m-a strigat asa ca am mers la ea sa vad ce e! Cand m-am intors paharul era spart, pe jos! Si mami m-a pedepsit ca a zis ca eu l-am spart si ele nu ma cred cand zic ca in casa aia sunt lucruri stranii x-(...

| andreeaaa123 a răspuns:

Pai sa zicem... Veneam din excursie cu autocarul si eu cu colegii vorbeam despre fantome gen povestea cu bloody mary si din astea. Asa si de fiecare data cand vorbeam despre chestii de genu cu fantome treceam pe langa un cimitir deci DE FIECARE DATA :o habar nu am ce inseamna asta laughing dar ne am speriat

| nyCqy a răspuns:

Te cred pentru ca si eu am avut fenomene paranormale in viata de zi cu zi.Mai precis in casa mea cea veche(nu mai locuiesc in ea de asta). Deci da exista.

| LuizaEla2001 a răspuns:

Pai eu am patit o data..Eram cu parintii la niste rude in apropiere de casa noastra..In familia aceea murise recent un om care traise in acea casa..eu stateam cu vara mea mai mica in camera unde fusese pus sciriul stiti voi. si dintr-odata am auzit bataie in usa. L-am intrebat pe mosul meu daca este cineva afara si a spus ca nu are cine sa fie deoarece eram toti in casa(mentionez ca era iarna) am lasat chestia asta deoparte crezand ca ar fi putut fi orice altceva.dar dupa vreo zece minute am auzit batai in in bat si nu de alea minore sa spui ca era un soricel sau orice altceva si am mai auzit afara bataie in usa atunci nu am mai avut cum sa o linistesc pe vara mea si am plecat in camera unde erau parintii nostri si nu ne-am mai dus in camera cu pricina A fost foarte ciudat. Sper ca ti-a placut poveste big grin tonguewinking :*