Întrebare recomandată | Constantin1963 a întrebat:

Credeti in posibilitatea existentei altor planete locuite in univers?

34 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da. Posibilitatea existenţei vieţii şi pe alte planete este uriaşă.

| iulia972 a răspuns:

Da..totul e posibilhappy

| Chαяtreux a răspuns:

Universul este infinit şi într-o continuă dezvoltare, deci probabil există şi alte planete locuite. thinking

| Furculingură a răspuns:

Sunt multe şanse să existe viaţă pe alte planete. Chiar foarte multe având în vedere că Universul este infinit.
Dar ca să fim clari : " Viaţă " nu înseamnă neapărat extratereştrii.

| Pisicanazdravana a răspuns:

Dap.dc nu?

| RAY a răspuns:

Logic ca da trebuie din moment ce totul ne arata asta, sunt convins ca exista viata pe alte planete in univers sau in alte universuri

| Mădă0611 a răspuns:

Stiu ca exista, desi nu am dovezi, e imposibil sa nu existe, sunt miliarde de planete.

| sublime89 a răspuns:

99% sanse sa existe astfel de planete, dar precis sunt foarte departe de noi, si probabil relativ putine si imprastiate ici colo prin univers.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Absolut. Matematic vorbind, sansele sunt foarte mari.

| Lizzu a răspuns:

100% da.

| Maxim96 a răspuns:

Daca sa iau din punct de vedere religios nu as crede ca exista alte civilizatii inteligente in acest univers, as putea admite ca exista o multime de planete unde este viata, dar lipsita de fiinte inteligente.Omul e singura fiinta inteligenta pe care Dumnezeu a creat-o.Planul lui Dumnezeu a fost de a crea doar civilizatie, nu mai multe luand din perspectiva biblica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu, ministrul apararii, Dusa, a confirmat zilele trecute

| Dumniezău a răspuns:

Ar fi logic sa raspund da. Exista posibilitatea ca viata pe alte planete sa fie reala.Ar fi o cruzime sa spunem ca suntem doar noi si nu si alte planete locuibile si locuite.

| Athée a răspuns:

Cu siguranta da, planeta noastra e doar o constructie, goala pe din-auntru. Suntem un fel de depozit pentru extraterestrii. Mai multe aici: http://netjret.wordpress.com/2013/07/05/agartha-romania/

| Aimèeeee a răspuns:

Da! Nu ai vazut ca mereu se descopera cate ceva nou? Mai ales ca universul este infinit.

| Kinus12 a răspuns:

Nu ai auzit de Saturn, Marte, Pluto, Venus? crezi că ăsta e doar o invenție făcută de un om? Ei bine, de ce înveți la geografie despre planete? Dacă nu ar exista degeaba ai preda profesorul/profesoara această lecție...
Este foarte confuz să nu crezi în așa ceva...95% din oameni de pe terra chiar cred în asta.Ar face bine s-o faci și tu. Învață-te să crezi în orice ce pare real.

| Axel22 a răspuns:

Da. Daca universu ii asa mare, de ce sa nu existe si altceva?

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Sincer ..nu! happy daca erau alte fiinte in spatiu am primi semne mai clare ☻

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Orice e posibil in universul asta, asa ca nu e exclus existenta planetelor cu cine stie ce creaturi happy

| Penisu a răspuns:

Da.

| Inela a răspuns:

Da, da şi da

| mihaituneup a răspuns:

Da 100% pentru ca universul este infinit si cuprinde numeroase galaxii.
Dar daca ar fi fost mai avansati ca noi ne-ar fi gasit deja.

| geohandmade a răspuns:

Da

| 000M1ha3la a răspuns:

Orice este posibil, eu sincer cred.

| AnnnnnaXD a răspuns:

Eu personal cred ca da. Universul este atat de mare incat am fi egoisti sa credem sa suntem singuri. Cum ne-am format noi- s-au format si altii. In plus cei de la NASA au facut multe descoperiri importante, dar ascund multe ca sa nu ne sperie.

| Vasu27 a răspuns:

Sincer, am citit deja o groazza de comentarii asupra acestei intrebari dar ce vreau sa zic este ca, stim sau nu, trebuie sa si vedem, iar daca exista este doar o chestiune de timp.Asa ca momentan asteptam...

| alincool22 a răspuns:

Probabil pentru ca nu se poate sa fim numai specia noastra in tot universul

| MMAV a răspuns:

Consider ca nu deoarece daca ar exista omul ar coloniza-o. In primul rand omul a avut o "regula" Creste+ti si va imulti+ti

| DiCamelia a răspuns:

Bineinteles! 100%

| anonim8600 a răspuns (pentru DiCamelia):

Am fi aroganti sa credem ca nu exista

| YourShadow a răspuns:

Da, pentru ca mi-e frica de faptul ca răspunsul ar putea fi nu si de fapt sa fim singuri într-un univers infinit...