| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in prejudecati de genul "Oltenii sunt infumurati", "Blondele sunt proaste", "femeile conduc prost", "Pe moldoveni nu-i duce capul", "muntenii sunt mai sanatosi" etc?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Nu, n-ar fi corect.Nu am de ce sa judec oamenii din cauza unor glumehee hee. Infumurati gasesti in orice parte a tarii, cunosc si multe brunete proaste, sunt multi barbati care sunt praf la volan, prosti gasesti la fel, peste tot si sunt oameni sanatosi si in Muntenia si in Banat, Dobrogea etc.happy

4 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

I-ti povestesc o discutie inre mine si fiul meu pe cand avea 6-7 ani.
-Tata, de ce in ziua de azi sunt fetele si femeile la care le plac caii? Pentru ca inainte erau barbatii care se foloseau de cai (cavaleria, cowboy samd)?
-Nu stiu fiule, probabil ca in ziua de azi barbatii au masina si nu le mai trebuiesc cai.
Dupa un moment de tacere spune fiul:
-A, acum stiu, pentru ca femeile pot sa parcheze calul mai bine decat masina.
Si asta nu a invatat de la mine, jurwinking

| ary a răspuns:

O fi ceva adevar in toate asea. laughing insa nu trebuie neaparat sa creada cineva in ele.

| rixu` e fan UCV [:x] a răspuns:

Nu
dar in primul rand nu st de acird ca oltenii sunt ifumurati
trebuie sa fi mandru ca esti oltean avem un farmec aparte
oltenii st frum, destepti, victoriosi, etc:X:X
daca ai parul blond e ca vrei u si nu inseamna ca esti prost
e f buna intrebarea
bvthumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rixu` am pus intrebarea respectiva pentru ca eu sunt moldoveanca si am observat o raca, un dispret intre moldoveni si olteni si chiar nu inteleg de ce. probabil e o lipsa de toleranta, alt motiv eu nu gasesc, pentru ca si oltenii au si oameni f ok, destepti de treaba si civilizati, dar si "uscaturi", la fel cum sunt si in moldova. Nu eu am zis ca oltenii sunt infumurati, e o afirmatie care... circula, un zvon
Oricum, la urma urmei suntem romani si daca noi nu ne intelegem si nu ne sprijinim reciproc, atunci cine sa o faca in locul nostru? Ce asteptari sa avem de la straini?