| Babyflay a întrebat:

Credeți în tarot? Am dat la vrăjeala la cineva. m-a speriat nu știu ce să fac sad

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Aberatii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce am crede?

| dullcat a răspuns:

Nu cred in astfel de prostii si nici tu nu ar trebui sa crezi. Ignora ce ai auzit si vei vedea ca totul este inventat, fara nicio treaba cu realitatea.

| Simpatic a răspuns:

A crede in tarot, in vraji si vrajitorie este echivalent cu a crede ca lumea imateriala poate fi vazuta si accesata prin ochii unor muritori, a unor oameni materiali cum suntem noi cu totii, aici material in sensul materiei!
Deci cu alte cuvinte nu avem capacitatea de a intelege si accesa o alta lume decat cea materiala, cea in care traim.
Este opinia mea pe care o declar, o sustin si o semnez!

Cei care cred ca exista ochii de Shinigami (n.r. aluzie la Death Note, dar zeii mortii sunt prezenti in cultura japoneza cu aceasta denumire) ajung sa fie inselati de "vrajitoare", actualele escroace de etnie rroma (sau de ce nu poate si unele romance fac asta!) care au facut o meserie din a insela oameni naivi!

| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pana acum am vazut doar dudui care spun niste lucruri generale care se aplica la toata lumea. Cica "ai o cumpana in viata ta". Normal, femeie, toti avem cumpene in viata noastra. Zi-mi ce am mancat aseara ca sa te cred ca stii ceva despre mine.
Pana nu o sa vad ca cineva zice ceva serios, nu o sa cred