| xLove a întrebat:

Credeti in vorba "Frumusetea e trecatoare"? Justificati raspunsul

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Pentru frumusetea fizica da afirmatia este corecta argument fiind relitatea prin trecerea anilor si imbatranirea anilor, insa exista acea frumusete sufleteasca care poate persista indiferent de varsta.

8 răspunsuri:
| Demise a răspuns:

Depinde. Frumuseţea exerioară e trecătoare, dar cea interioară nu trece niciodată, poţi să fii bun la suflet la orice vârstă.

| Kristina_3133 a răspuns:

Da,frumusetea exterioara este trecatoare.Frumusetea care nu este trecatoare este cea a sufletului :*

| vali1985 a răspuns:

Da!
Deoarece in tinerete esti frumos/frumoasa, iar la batranete nu mai esti la fel de frumoasa/frumos.

| AtateaConditii a răspuns:

Sigur ca da, cand esti mic esti frumos si la adolescenta te uratesti, la maturitate iar te faci frumos si la batranete iar uratlaughing si invers. Mai ales la batranete toti ajungem urati, cu riduri, cu ochelari.

| blueheart a răspuns:

Frumusetea unei persoane sta in interior, in suflet, in ceea ce daruieste oamenilor zi de zi. Aceasta frumusete este eterna, nu va disparea nicicand. Dar un chip frumos cu un suflet rece si nepasator nu va avea parte de admiratie indelungata. Timpul isi va spune cuvantul si daca ceea ce a avut de daruit a fost doar chipul momentul lui a trecut.
Concluzia:frumusetea fizica e trecatoare datorita trecerii timpului, dar frumusetea sufletului e vesnica.

| GRs a răspuns:

Fa comparatie intre o persoana tanara si una de 60-70 ani.

| iulianiuli a răspuns:

Da frumuseatea este treacatare cat esti tanar/tanara si frumoasa/frumos si la batranete iti dai seama ca frumuseatea este trecataoare

| iulianiuli a răspuns:

Da doarece frumuseatea este trecatoare nu poti fi pentru tot deauna tanar/tanara si frumoasa /frumos