| tudord95 a întrebat:

Credeti ca fotbalisii merita un salariu asa de mare? (justificati raspunsul) cel mai bun va primi funda!

Răspuns Câştigător
| Dogyyy a răspuns:

Nu! Serios acum.Un om munceste de ii crapa ochii si primeste un salariu mic, iar ei nici macar nu se chinuie si primesc un salariu mare. Funda?

| BuxyAmstaff a răspuns (pentru Dogyyy):

Daca un jucator de football incalca o regula poate sa primeasca o amenda tripla cat salarul acestuia

12 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Uni,DA,alti nu.Cei din campionate puternice unde se joaca fotbal cu adevarat, merita.Dar cei de la noi, Stim cu totii ce merita.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, logic stiu jucatorii care primesc pe saptamana cat castiga 100000 de oamenii intr-un an...

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu merita, normal. Anii de antrenament nu se compara cu anii de studiu pentru absolvirea unei scoli, salariile lor sunt dovada vie ca in viata nu primesti mereu ceea ce meriti.

| Ibrahimovic a răspuns:

Marii fotbalisti (unii dintre ei) joaca fotbal pentru bani!
Exemplu: Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic, Weyne Rooney.
Sa zicem ca acesti si-ar merita cumva banii, dar de exemplu Eto'o nu merita nici un sfert din banii pe care ii castiga la Anji Mahacikala (20 milioane de euro).

| Urpaniel a răspuns:

Ce grei de cap sunteţi, au talent, vrei să spui că toţi pot juca fotbal la nivelul lui Messi, Ronaldo sau alţii? Antrenamentele nu sunt ca să înveţi fotbal, ci să antrenezi talentul, astfel, nu oricine poate juca, de aceea muncesc unii de "le crapa ochii" pe un salariu mic, nu sunt speciali, nu au ce le trebuie să facă ceva mai bun.

| BuxyAmstaff a răspuns:

Merita!
Deoarece se poate marca pe viata dintr-un accident.
Daca un fotbalist este foarte bun ca jucator si aduce victorie unei echipe, cu siguranta el merita un salar mare!

| kbxftw a răspuns (pentru BuxyAmstaff):

Şi dacă mergi pe stradă poţi fi marcat pe viaţă printr-un accident, şi totuşi nu primeşti bani că mergi pe stradă.

| Medwig_Lucian_1999 a răspuns:

Da normal deoarece de ai fi tu fotbalist ai vedea cate 3 antrenamente pe zi si meciuri grele ce trebuie castigate si sa joci pe 3 fronturi cum a jucat Steaua la un moment dat in Campionat.Europa League si Cupa Romaniei e foarte greu eu dupa 1 ora si jumatate de antrenament is rupt si ei fac 3 pe zi! imaginati-va ce greu este! Si trebuie sa joci si bine! Asta e parerea mea! Nu ma criticati

| greatsonic23 a răspuns:

Depinde dupa cum joaca, daca joaca nu joaca bine, nu primeste mult!, daca joaca bine, primeste.

| greatsonic23 a răspuns:

Merita, Depinde daca joaca bine tongue

| dobreionut1 a răspuns:

In niciun caz, au salariile prea mari pentru felul in care joaca fotbalistii din Romania