| Idk7291 a întrebat:

Credeti in vraji sau chestii de genul asta?
Probabil multi vor crede ca sunt o persoana nebuna, dar o sa spun exact ceea ce cred.
Am avut o relatie acum ceva timp, totul a decurs bine in prima jumatate de an. La un moment dat, am primit câte o bratara atât eu, cât si persoana alaturi de care am avut o relatie, de la o cunostinta (trebuie sa mentionez de pe acum ca aceasta persoana facea tot felul de lucruri, de la capcane pentru vise la tot felul de chestii).
Bratarile erau normale, handmade (din ata). La ceva timp dupa (cred ca nici macar 2 saptamani) au inceput sa se desfaca, ambele. Probabil asta se intampla cu unele bratari de genul, insa am facut si eu destule si nu mi s-a desfacut nici macar una pana acum. La nici o luna sau doua de atunci, a aparut o tensiune constanta in relatie, ceea ce ma face acum sa cred ca probabil au legatura.
Nu stiu sigur, as vrea sa stiu parerile unor persoane care au macar o idee despre asta. Eu nu le am cu lucrurile de genul si nici nu prea cred in ele, dar având in vedere tot ce s-a intamplat cat si persoana de la care am primit acele bratari, nu stiu ce sa cred.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Brățară care se desface. Si nu una, ambele primite. E o simbolistica aici. O relatie e o legatura. Ca o brățară din aceea. Faptul ca ambele s-au desfăcut arata caracterul supranatural al simbolisticii. De ce ambele in acelasi timp? Nu e doar un simbol, se doreste o desfacere a legaturii dintre cei doi. Si se pare ca e ceva real ( cele mai multe vrajuri sunt doar apa de ploaie) odata ce a aparut o tensiune intre cei doi.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cred ca ti-am dat deja raspunsul. Nu, nu esti nebună. Sunt chestii cit se poate de reale.

| wildthing a răspuns:

Eu nu sunt un om religios, prefer stiinta in locul religiei, insa cred ca exista anumite forte si anumite persoane care pot (pot invata) sa manipuleze acele forte. Ce natura sau provenienta au acele forte, nu stiu...dar am intalnit prea multi oameni (oameni in care am incredere) care sustin ca au vazut lucruri inexplicabile (si chiar si eu cred ca am vazut), ca sa nu cred ca exista ceva.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Explică-mi logic: ce treabă are o brățară din ață cu felul în care te înțelegi cu iubitul?
Eu zic să stai să vorbești cu el, stabiliți ce anume cauzează acea tensiunea și rezolvați-o. Dacă dai vina pe paranormal, nu vei rezolva nimic.

| Idk7291 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Nu dau vina pe paranormal, tocmai de asta am spus ca as vrea sa stiu parerea unor persoane care inteleg mai multe despre asta.

| cristi202 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Brățară care se desface. Si nu una, ambele primite. E o simbolistica aici. O relatie e o legatura. Ca o brățară din aceea. Faptul ca ambele s-au desfăcut arata caracterul supranatural al simbolisticii. De ce ambele in acelasi timp? Nu e doar un simbol, se doreste o desfacere a legaturii dintre cei doi. Si se pare ca e ceva real ( cele mai multe vrajuri sunt doar apa de ploaie) odata ce a aparut o tensiune intre cei doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una cred în vrăji. Cred în paranormal. Cred în puterea celui rău. Dar cred, mai presus de asta, în Puterea Lui Dumnezeu, Duhul Sfânt. Și știu că atâta timp cât Duhul Sfânt este în noi, cel rău nu se poate atinge de noi.