Abh
| Abh a întrebat:

Credeti in vrajitorie? Cunoasteti cazuri in care cineva a fost " blestemat" dar a reusit sa rupa vraja?

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pe la tara, oamenii cred mai mult in asa ceva.Am vazut un fel de "argint viu" dar mi se pare mai degraba o smecherie chimica decat magieoh go on
De la "Exorcistul" incoace lumea a inceput sa creada in aceasta masinarie de mancat banii prostilor "blestemati"
Nu exista magie alba si neagra.Degeaba iti arata crucea si spune rugaciuni. E o forma de distragere a atentiei ca sa te linisteasca pe tine, crestinul ca nu e impotriva Domnului
Eu nu stiu de oamenii se duc la asa ceva.Cauta-ti linistea in Biserica daca crezi, sau du-te la un psiholog daca nu crezi in Dumnezeu si gatawinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu cred in vrajitorie, dar cred in puterea nefasta a gandului rau!

| clauss a răspuns:

Chiar vreti sa spune ti ca nu credeti in asa ceva?, in sufletul vostru nu credeti?, nu va cred, stiu ca nu vreti sa pareti penibili, dar eu sunt sincer si cred

| Fifylici a răspuns:

Nu cred in asa ceva, cel putin nu in asta neagra.Cred ca pe pamant exista ceva magic, ceva magnific si la stadiul asta ar trebui sa ramana de mister si lumea sa nu se mai chinuie atat sa cerceteze si sa descopere. Iar la faza cu blestemele eu cred ca mai degraba se intampla:"Cine sapa groapa altuia cade singur in ea".
Am auzit lume care banuiau ca ar fi blestemati dar nu mi-am dat niciodata interesu sa aflu cum si ce fel, daca e adevarat sau nu fiindca nu asta era important pentru mine, si nici nu sunt o persoana superistitioasa.

| CarmenR a răspuns:

Hai sa fim seriosi. Suntem in secolul XXI. Vrajitoria si toate prostiile acestea nu sunt decat superstitii. Decat sa ne preocupe asa ceva, mai bine am cauta un leac pentru cancer sau am milita impotriva poluarii care o sa ne termine planeta.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Magia si-a facut aparitia in timpuri imemoriale. Pornind de aici, ceva-ceva exista.Nu zic ca e 100 % adevarata, personal, nu cunosc si n-am vazut pe nimeni sa faca vreun ritual in fata mea.
Pun puterea ratiunii si a explicatiilor logice in fata puterii spiritelor si a animalelor sacrificate big grin

| danutzamiley a răspuns:

Nu prea cred dar mi-e frica este un mister intunecat si ifierotor