| nellyneliana a întrebat:

Credeti in vrajitorie? De ce "da" sau de ce "nu"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...pentru ca sunt niste mincinoase...stiu asta de la un amic...saracul avea 100 de lei in buzunar si pe aia i-a dat la vrajitoare...

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Vrajitoria este o sarlatanie. Aparentele rezultate se datoreaza coincidentelor. Vrajitoarele nu tin o evidenta a esecurilor lor.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da si nu... Adica... cred ca am un psihic suficient de puternic incat sa nu il afecteze "vrajitoria", dar stiu cum functioneaza vrajitoriile... Deci... daca crezi in ele ai cam toate sansele sa te afecteze...

| BUBULINA a răspuns:

Nuuuuuuuuu cred
pentru ca nu exista asa ceva
nu cred in farmece, superstiti, deochi, blesteme.
sunt oprite de Dumnezeu si biserica happy

Răspuns utilizator avertizat
| Lary a răspuns:

Eu cred in vrajitorie.

| alma a răspuns:

Nu cred in vrajitorie, cred ca nici nu exista cu adevarat vrajitori, tot ceea ce fac sunt trucuri bine stiute doar de ei. O zi buna

| zeDruit a răspuns:

Eu cred in "vrajitorie". Omul ii capabil de multe lucruri, printre care si de chestii pe care majoritatea nu le cred sau daca patesc nu vor sa le creada.

Nu stiu ce sa iti mai zic, capitolul ii larg si nu am loc sa explic fiecare lucru.

| liviupaun a răspuns:

Eu nu cred deoarece, vrajitoria nu exista cum nici magia neagra nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca chiar de se intimpla ce s-a prezis nu inseamna decit ca ni s-a introdus in subconstient si noi n-am facut decit sa ne indreptam singuri intr-acolo

| B3Bytza a răspuns:

Nu.Deoarece vrajitorii exista doar in basme si tigancile "prezic viitorul" cu hartiute si alte chestii scrise de ele.