| Eu_3122 a întrebat:

"cu care" este cacofonie? straight face Mie nu mi se pare, dar voua?

3 răspunsuri:
| EuAli a răspuns:

Da,este.

| CristiSeeker a răspuns:

Da, este cacofonie. Si nu, cacofoniile nu sunt doar asocierile de cuvine care ne duc cu gandul la cac*t, ci orice asociere de cuvinte care suna dezagreabil. Cauta pe Wikipedia sau alte site-uri pentru a te convingewinking.

| alexutza_1615 a răspuns:

Nu.,,cacafonie". Adica ca calul, sau ca carul etc, dar "cu care"nu este cacafonie. Nu mi se pare.

| Aberdeen a răspuns (pentru alexutza_1615):

Hello, cacofonia se poate stabili si intre: "la liceu", "la lac", terminAT ATunci"... nu doar intre exemplele pe care le-ai sugerat, in care comtructia "ca" este greseala!