| TraficantaDePufuletzi a întrebat:

Voua vi se pare pacat daca cuvantul(scuze de cacofonie) DUMNEZEU este scris prescurtat?(D-zeu)

Răspuns Câştigător
| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Salutwinking
am avut si eu curiozitatea asta si am intrebat profesoara de religie si mi-a spus ca este pacatbig grin... totusi vorbim de DUMNEZEU

o zi buna

7 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Nu e nicio cacofonie, stai linistit, si nu, nu este pacat.happy

| CranK71 a răspuns (pentru DiDi):

"daca cuvantul" nu ti-se pare nici o cacofonie aici?

| thealchemist a răspuns:

Nu. e o gluma? de ce ar fi pacat? doar sa fie scris cu D si intr-un context plin de respect, nu cum sunt multe intrebari aici, menite sa jigneasca atit religia cit si pe cei ce cred in ea. dar folosirea prescurtarii D-zeu nu are nimic care sa sune macar a pacat.

| Fvn a răspuns:

Ete rahat oh go on

| Lol_1641 a răspuns:

De ce sa fie pacat? Pacat e atunci cand injuri de d-zeu sau vb de rau, chestii din astea! Cand eram in clasele 1-4 tin minte ca nea spus profu de religie sa putem scrie si prezcurtat "D-Zeu"!

Oricum, nu cred ca este nici un pacat!winking

| andreii2 a răspuns:

Nu e pacat.Conteaza ce e in mintea si sufletul tau nu e important feul cum scrii Dumnezeu.

| Aicilef a răspuns:

Nu stiu daca este dar nu stiu daca e atat de greu sa scrii tot numele Dumnezeuwinking