| RAY a întrebat:

Cu ce drept impune Ue o lege contrar majorității unei tari? E democrație?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Cu LGBT e normal ca UE sa dea legi contrar majoritatii, pentru ca drepturile nu se voteaza, nu trebuie sa fi tu de acord ca eu sa am dreptul sa ma casatoresc si asa mai departe.
Atat timp cat nu te deranjeaza pe tine cel hetero, ce treaba ai tu? De ce ai fi contra?

E normal ca UE nu se puna la mintea oamenilor care nu prea gandesc si sunt retrograzi.
In Germania s-a legalizat casatoria intre gay in 2017 fara sa intrebe pe nimeni, si era normal asa.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Mosotti cu asemenea răspunsuri încep sa te iubesc frate.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Pai dar asa e, drepturile nu se voteaza, trebuie date si gata, nu intrebi niste oameni care nu se mai largesc la minte niciodata, adica nu faci o prostie punandu-te la mintea retrograzilor, ca daca ai sta dupa ei, n-ai mai evolua niciodata, deci ei nu trebuie intrebati.

Mai ales ca nu ii priveste pe ei! De ce te-as intreba daca esti de acord cu ceva ce nu te afecteaza deloc? E absurd.
Adica de ce i-as intreba daca-s de acord cu casatoria intre gay, cand aceasta casatorie pe ei nu-i atinge absolut deloc?!
E un nonsens sa ii intreb, si e si mai nonsens sa ma si iau dupa ei asa aiurea.

Daca deranja cu ceva pe cei hetero da, atunci era altceva, era normal sa intrebi daca vor sa fie deranjati de acel lucru sau nu, insa altfel, e nonsens sa-i intrebi.
E ca si cum intrebi 10 oameni daca vor fi de acord ca eu sa mananc visine in loc de capsuni cum mananca ei. Faptul ca mananc visine, nu ii afecteaza cu nimic.

| T0T a răspuns:

Democrația e o glumă. Știm asta de 30 de ani.

| TheGentleman a răspuns:

Ce lege a impus U.E. mai exact? Fii mai explicit, te rog

| RAY explică (pentru TheGentleman):

De exemplu cu lgbt, se impune legi care sunt contrar majorități, uite Ungaria, Polonia și România, vine alta întrebarea, majoritatea este egala cu dreptatea? Eu sunt neutru, fiecare face ce vrea, dar dacă din 10 pers 7 spun ca sunt contra lgbt, cine are dreptate? Greci spuneau ca drept de vot sa aibă intelectuali, omul needucat va alege prost

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Cu grecii nu-s de acord, ei vor sa ia dreptul de vot al oamenilor "needucati", ca sa se voteze doar dreapta adica liberalismul, pentru ca se stie ca intelectualii mai mereu voteaza dreapta, deci hoti si smecheri.

Omu asa zis needucat poate vota cu socialistii ca sa le fie si lor bine, si de asta le e frica lor.

Dar cu LGBT au dreptate, nu poti sa nu dai niste drepturi ca nu vor o gramada de oameni ingusti la minte.