| hoobi a întrebat:

Cu ce poti bea vodka? Cu suc de mere merge? Ce combinatii cu vodka mai stiti? Merge si cu coca cola/pepsi?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Merge.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe la 16 ani o beam cu bere. Cheap thrills, cum ar veni.
Da, in general merge bine cu nectarul. Dar daca te intereseaza partea mai rafinata a consumului de vodka, vezi niste cocktail-uri. Se poate amesteca foarte bine.
Pe la 17-18 ani, cand ieseam cu clasa in oras (insotiti de diriginta), mergeam la bar si rugam sa ne puna vodka in pahar de suc, cu cola peste, sa nu bata la ochi rolling on the floor
Nu pot sa spun ca avea gust interesant, dar era ceva practic.
Daca bei shot de vodka si apoi Pepsi/Cola, e ok. Dar cum spuneam, pentru ceva mai rafinat, mergi pe nectar sau cocktail cu vodka si nectar + altele.

| Yparisa a răspuns:

Da. Sau suc de roșii. N-aș strica vodca cu cola.