| aleeee a întrebat:

Cu ce scop s-a inventat piercingul?

5 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Sa nu dispara teribilistii.

| Vizitiul a răspuns:

Pentru a scoate banul. Totul se invarte-n jurul banului, cu exceptia Geei, care se invarte in jurul axei sale.

| Bibiii_7939 a răspuns:

Cu scopul de a fi mai smecher, cool.
Parerea mea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exclusiv comercial!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încă din cele mai vechi timpuri, oamenii au simţit nevoia să-şi decoreze şi să-şi schimbe înfăţişarea corpului în cele mai diferite feluri. Piercingul este una dintre cele mai vechi şi mai interesante forme de modificare a aspectului corpului. Numai că, în prezent, motivele pentru care se realizează acesta s-au schimbat, fiind vorba mai degrabă despre o modă, decât despre o tradiţie culturală. Această tehnică a fost adoptată şi adaptată în diferite culturi din întreagă lume.
sursa : http://facultate.regielive.ro/......95052.html