| Effyyyy a întrebat:

Cu ce se scot petele de acuarele?

Răspuns Câştigător
| FeFe_5684 a răspuns:

Incearca cu vanishbatting eyelashes
e ff bun scoate orice pata happy

funda, pls? :*

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Ar fi trebuit sa dispara petele de acuarele la o simpla spalare cu orice detergent de rufe.Incearca sa dai pe pata cu sapun si freaca putin.In masina de spalat nu ies, trebuie de mana spalate ca sa freci putin unde e pata. Daca tot nu ies trebuie sa pui un detergent special de pete.Gasesti la supermarket, dar sa urmez instructiunile de ambalaj si vezi ca ataca mainile.Succes! Daca nu ies petele cu detergent de rufe alta data cumpara alte acuarele ca in mod normal acuarele ies dupa haine la o prima spalare.

| KoreaJapan a răspuns:

Sincer, depinde ce fel de acuarea. De exemplu, eu am tempera si anul trecut m-a dat, din greseala, o prietena, cu acuarea pe camasa mea preferata. Am incercat cu de toate, vanish, toate dar nici acum nu a iesit...