| RAY a întrebat:

Cu ce suc sa înlocuiesc coca cola? fara sprite, voi ce suc beti?

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Cola lime. Incerc sa renunț și eu. Beau multa apa minerala sau minerala light.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Sys nu e sanatos, eu inainte nu beam asa ceva dar cum merg acasa la oamenii tot imi dateau suc si uite asa am devenit obsedat, dependent de el, am baut un timp si sprite ala imi provoca greata, voma instant, asta intepaturi in inima si palpitati la greu

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Sprite-ul nu îl suport. Parca beau apa cu zahar, e nașpa la gust. Nici Cola nu este departe.

26 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mie îmi place sucul acela de mere verzi, e intr-o cutie mare pătrată (cred), nu mai știu cum se numește. Parca și cei de la Prigat aveau. Și eu la fel am renunțat la cola, am înlocuit cu Nestea, Mountainbikerii Dew, apoi cu sucuri la cutie și acum nu prea mai beau.

| MihaelaDart a răspuns:

M-am dezobisnuit sa mai beau sucuri, am inlocuit-o cu apa plata, ceaiurile si sucurile facute in casa. Inainte beam foarte multe sucuri din comert si pur si simplu nu am mai avut atractie dupa ele, cum s-ar spune m-am plictisit de gustul lor. Foarte rar imi mai cumpar un sprite sau o fanta, niciodata coca cola, nu-s fana a acestei bauturi racoritoare.

| Drimmero a răspuns:

Bea apa multa, iti detoxifici organismul.

Eu beau de obicei apa multa sau suc de rosii, n-am probleme.

| Freya1 a răspuns:

Giusto,prigat,tymbark,7up

| RAY explică (pentru Freya1):

Mersi,am sa le incerc, am observat ca si apa minerala imi provoaca intepaturi in inima, cred ca trebuie sa beau sucuri care nu sunt carbogazoase

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Sau poti sa incerci lipton e ceai si face bine.Iar daca vrei ceva carbo totusi o data la ceva timp ia sweppes kinley. Poate nu este de la inima neaparat poate e o durere de fiere sau ficat si se extinde ...de la cola poate fi inima

| Nemessys a răspuns:

Pepsi! rolling on the floor

| Nemessys a răspuns:

Sau cola coca. happy

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Apa, multa apa. Din cand in cand un suc natural. Carbogazoase cat mai putine. Eu cred ca beau, in medie, mai putin de 1/2 l pe saptamana si nu pot sa zic ca le simt lipsa.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Bea limonada, e delicioasa...

| ShaOfHatred a răspuns:

Daca vrei sa renunti, cu apa.Dar daca chiar nu poti fara, bea Cola Zero, nu are calorii.Ma rog, are chestii pe care nu ar tebui sa le bagi in tine, dar macar nu are calorii si nici zahar happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cola))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu beau ocazional suc de portocale de la Prigat sau diverse sortimente de sucuri de la Olympus. Atunci cand am pofta de ceva mai dulce adaug in blender 100 ml apa, capsuni, doua banane si zeama de la jumatate de lamaie si are cam acelasi gust cu prigat de capsuni si banane. In sezonul rece imi fac suc din mandarine, portocale, grepfrut si climentine.
Ideal ar fi sa nu ilocuiesti un viciu cu altul, pur si simplu renunta. Nu mai cumpara, nu mai consuma ce ai cumparat deja si da-le dracu' de sucuri acidulate ca nu-s bune de nimic.
Corpul are nevoie de apa :
https://i.pinimg.com/564x/db/54/70/db5470a86ec4c5e83b51f4e808a8d664.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un drog, cea mai proastă băutură de pe piață. Creează dependență şi suntem mulți în situația asta.
Eu mai beau şi nestea fructe de pădure/piersică şi tymbark de mere.
Am avut perioade în care nu am mai băut deloc cola/pepsi.Iar acum trebuie' s-o iau de la capăt.Şi să sper că voi avea mai multă voință să mă las definitiv (doamne, zici că vorbesc de fumat aici, aşa dependență dă şi sucul ăsta toxic).

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca da, imi este sete, dar o sete de aia nebuna, sa stii ca ingrasa mai mult ca dulciurile, de cand beau sucuri de astea ma m ingrasat mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Ray, ah, nu ştiu de partea cu îngrăşatul.Eu am băut prostii ani de zile. Ajunsesem să uit gustul apei.Dar nu am avut probleme cu greutatea.În schimb mi-a băgat stomacul în pioneze.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu beau 2 litri si jumătate in 3 zile maxim tu? nu e bine pentru ficat, ne omoram sanatatea asa

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ştiu.Parcă simt cum plânge stomacul în mine când îl beau.Am de gând să mă bag pe "regim" numai apă (doar plată), cel puțin 2l/zi.
Îți recomand să faci la fel dacă ții căt de cât la tine.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

2 litri jumate la 3 zile? E mult, eu cred ca beau 2 litri jumate de pepsi sau cola in foarte mult timp, de pofta imi pun si eu 1-2 pahare, dar nu prea imi mai plac.

| 393Dan a răspuns:

Pana acum beiam doar apa plata, insa recent am incercat apa carbogazificata (ultima data fiind prin copilarie), mi-a placut mult. Si acum daca nu beau apa simpla, beau slab carbogazificata. Vezi, incearca si tu.

| Caty68 a răspuns:

Cu cel facut in casa sau Capy Pulpy.

| Caty68 a răspuns:

Cu cel facut de tine sau Capy Pulpy.

| AN_Alexandru_1997 a răspuns:

Iti recomand Dr. Peper.

Daca te-am ajutat, as fi foarte recunoscator daca mi-ai da un follow pe Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100009128529780