| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce tactici penibile au încercat cerșetorii și bișnițarii să vă prosteasca?

Mie mi-a aruncat un tuciuriu un inel în față, la un metru distanță și s-a prefăcut că l-a găsit și insista că a văzut cum mi-a căzut mie din buzunar.
Când i-am zis că nu e al meu a spus că pare un metal foarte prețios și că mi-l dă mie dacă tot l-a găsit, dar vrea pe el macar de 50 lei că e generos și pot să-l vând eu pe 5000 lei oriunde dacă vreau.
Era un mood ring de găsești la tarabe cu 3 lei rolling on the floor

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Erau pe net aia care se prefaceau ca nu au maini si picioare dar ii prindea politia si musamalizau la perfectie de parca erau roboti, aratau ca niste invalizi adevarati

| Drimmero a răspuns:

Parfumuri furate, ghicitoarea cu papagalul, aia cu perusii care trag un bilet si iti ghicesc nu stiu ce, de unul m-am luat o data ca i-a taiat aripile, ma enervasem cand am vazut, cand a vazut ca eram pornit pe el a plecat, papagali d-aia sa le dau telefonul sa ''sune 1 minut'' pe nu stiu cine, dupa fata ii iei ca sunt pe ciordache, un amic e patit cu telefonul, i l-au furat 2 d-astia, l-au prins singur si cica sa ajute, au fugit cu telefonul.
Dar cea mai cea asa ca sa zic a fost cu 2 falsi controlori, au crezut ca au prins fraierii cand eram cu un amic. Stii ca poti composta la aparate si de 2 persoane, eu nu am avut card, am pus amandoi pe cardul lui cateva calatorii, trebuia sa mergem undeva si cu autobuzul ajungeam rapid. Toate bune si frumoase, compostam, la urmatoarea statie intra 2 ''controlori'', sa dea dracu de nu direct la noi au venit, nu tu stanga-dreapta, direct la noi. Stateam pe scaune d-alea de 2 persoane, eu la geam, vin la el prima oara, ii cer cardul, se fac aia ca se uita pe card, cica ''in regula'', apoi zic ''iar colegul?" adica de mine ziceau, ii zic ca sunt cu el pe card, ca am compostat, apoi incep cu d-alea ca cica "stiti ca aveti cardul expirat, ca pentru asta primiti amenda'', Am ramas asa, ca inainte de asta zisese ca e ok, i-am zis ca adineauri au zis ca e in regula, apoi ''a, pai nu ca nu mergea bine programul atunci si acum ne da bine", i-am explicat ca abia am compostat, ca am incarcat inainte sa ne urcam si ca era bun, aia nu si nu, sa-i dam buletinul. N-a contat asta, ne ceruse buletinele, am refuzat sa le dam, aia o tineau langa ca o sa cheme politia sa ne duca la sectie, am refuzat sa ne legitimam, aia nici nu s-au legitimat. Mi-a dat mie prin cap sa le cer sa se legitimeze. Au refuzat pe motiv ca si noi am refuzat )))). Deja ma enervasem si eram rosu la fata, fierbeam, i-am luat direct ''ia aratati-mi si mie legimatiile voastre, numarul lor", nimic din partea lor. Ne luau cu suprataxa (adica cersetorie pentru cine se mai intalneste cu asa ceva), unul din ei facea cica "mai bine platiti suprataxa si scapati de amenda". Ne cereau buletinele sa scrie procesul verbal cica, la vrajeala sa aiba o justificare de ochii lumii, amicul meu se pregatea sa-i dea buletinul, i-am dat una peste mana si i-am zis sa nu le dea nimic. Se uita lumea la noi, apoi a intervenit un domn si a zis ''dar legitimati-va daca v-au cerut baietii, ca sunteti obligati", deja erau incoltiti astia. Le-a zis ca in ce baza ne cer sa le dam buletinele cand ei nici nu s-au legitimat, de unde sa stim ca nu sunt falsi cu o vesta purtata la vrajeala. Initial am zis ca suntem la camera ascunsa.Ne-am mai tiganit putin, eu n-am vrut sa cedez absolut nimic, aia inca aveau speranta ca le dam suprataxa, politia fireste ca nu a venit, se faceau ca suna. Aia intr-un final au coborat si ne-am continuat drumul, dar nu inainte sa arunc un ''Ti-ai dracu sa fiti de boschetari'', apoi o tanti dupa ce s-a incheiat balciul vine si zice ''maica, astia sunt controlori falsi, i-am mai prins pe alta linie cand incercau sa fraiereasca pe altii'', bravo Tanti Aglae, noi nu ne-am prins, te-ai apucat sa vorbesti dupa ce au plecat, pana atunci ai tacut malc.

| OldSoul a răspuns:

Am dat odata de un specimen, ii zic ca nu am marunt, face el "hai ca-ti dau eu rest de la 50" rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum ai scăpat de el?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A, ai avut dreptate până la urmă, are motan. Sau cel puțin aşa zicea.
https://www.tpu.ro/conversatii/unde-si-cum-ti-ai-intalnit-iubirea/#17120823

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Motanul Bianca rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bia, te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine a venit unul și mi-a zis că și-a luat bătaie, se prefacea că e lovit și trebuie să ajungă la spital, daca îl pot ajuta cu 10-20 lei.
Iar altul a zis că a făcut pușcărie și că a omorât pe unul, numai sa mi se facă frica de el.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Știu ca o data când eram mai puștan mi-a zis unul băiatu ai sa dau și eu un telefon și eu am zis da i-am dat telefon și a început sa fugă și cam atâta de atunci nu am avut nicio problema pana in prezent nu m-am dus sal reclam la poliție ca era evident de ce la furat ori nu avea bani de mâncare ori nu avea bani de droguri și era disperată am stat și ma gândit ca dacă nu era disperata nu ar fi făcut asta și mi-am loase altul in câteva luni și așa a fost dar de atunci nu am mai Pățit nimic sa fiu prostit sau fraierit

Acum dacă întreznește cineva să-mi fure iPhone-ul o sași blesteme toate zilele si toată viața lui sau ei nu-mi pasa dacă este fata dau somn din prima (nu glumesc deloc -_-) o sași blesteme toată viața lor ca mau cunoscut o sa aiba și o să rămână cu sechele pe viața Chiar nu glumesc deloc toată averea toată bogăția Absolut tot ce am eu cu Adevărată pe pământul asta este in el vai de viața lui ăla care îmi fura mie iPhone-ul ziua in care mi s-a furat iPhone-ul cu Adevărată spun (fără gluma) a început al treilea război global

| Ødegaard a răspuns:

La mine in oraș sau limitrof, nu există așa ceva, bănuiesc că locuiești într-un oraș mai periferic