| LastChanse a întrebat:

Cu o luna in urma mi-am decolorat parul pentru a-l face blond dar nu mi-a placut alegerea facuta si dupa o saptamana l-am revopsit brunet acum am fire despicate, inainte aveam un par matasos dar nu asta este problema, acum in fiecare zi imi cade parul si mai ales la dus. a inceput sa se vada foarte tare si parul meu s-a rarit considerabil si continua sa cada din radacina. nu stiu ce sa fac sad. precizez ca eu sunt baiat si nu as vrea sa ma tund periuta sau sa il rad. voi ce ati facut.

Răspuns Câştigător
| Biencush a răspuns:

Ti-ai distrus parul din cauza decolorarii si apoi a vopsirii repetate.Parul iti este compromis deja. Te poate ajuta masajul cu ulei de ricin, masca cu placenta, masaje cu ginseng si desigur un sampon adecvat.Pentru fire despicate, o sa tebuiasca totusi sa mergi la frizer, macar varfurile sa ti le taie putin, sa scapi de partea aspra si/sau incalcita(daca ai si problema asta, aplica balsam sau o masca reparatoare).
Succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea lasatil blond spalate cu un sampon de la avon si o crema de par de la avon si pieptanal cu perie speciala si s-a dus problema