| lexx_8353 a întrebat:

Cui ii place engleza? vreau si cateva argumente

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place engleza, si o invat din placere nu pentru ca o sa imi trebuiasca in viata.In ziua de azi engleza este,cam, principala limba, oriunde te-ai duce si vb engleza esti vazut altfel.Acu vreo 2 ani m-am dus cu tata undeva prin apropierea Kazahstan-ului si prin avion, stuardezele vorbeau engleza si cand te intrebau ceva, stiai engleza.Adica e altceva,cand vei fi candva mare,poate o sa vina cineva la tine(chiar important dintr-o tara bine vazuta) si ce spune,,uite mai, asta stie engleza, ia hai sa il luam la noi.ca o sa ne fie de folos" asta e un ex. engleza in zilele de astea o sa iti trebuiascahappy Invato ca nu e deloc grea daca vreihappySucces!

1 răspuns:
| lexx_8353 explică:

Stiu,engleza este foarte importanta imi place foarte mult, profesorii spun in gluma bineinteles ca engleza este limba mea materna nu romana laughing