| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Voi ce credeti? E bine sa pui contestatie sau nu? Vreau cateva argumente.

Răspuns Câştigător
| xFlo a răspuns:

Depinde de situatie happy Daca tu consideri ca meritai nota 8 si ai primit 5, da, e bine sa depui contestatie dar doar pentru cateva sutimi eu zic sa nu happy De ce? Imagineaza-ti ca profesorii corectori trebuie sa corecteze 100 de lucrari pe zi, in caldura si foarte prost platiti (cam 1 leu pe lucrare din cate stiu ) Multi dintre ei sunt deja obositi si fara chef de a corecta din nou alte lucrari fiind mai exigenti si mai duri din cauza starii de discomfort (sunt si ei oameni) deci cel mai probabil va scadea nota happy

5 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Nu! Au fost cazuri când au regretat că au făcut contestație pentru că le-au scăzut prea mult! Nu merita decât dacă ești sigur că ai făcut calumea, atunci da

| Mayar a răspuns:

Contestatie la un examen sau la bacalaureat?
la bacalaureat mai tot timpul iti scad din nota de nervi sa trebuie sa iti reevalueze lucrarea, asa ca nu depune contestatie la bacalaureat

| BlyeeetAK47 a răspuns:

La matematica da... dar la romana niciodata...
La romana e un "joc de noroc", depinde de pretentiile profesorului care corecteaza.

| cevdet a răspuns:

Numai daca esti sigur ca ai facut mai bine. Mai ales acum, ca nota se poate modifica (in pus sau in minus) si daca diferenta e mai mare decat 0.5 puncte. Nu cred ca de la 6 vrei sa ajungi la 3, 5.

| Awwwww a răspuns:

Daca esti sigur ca ai facut mai mult, da. Uita-te pe barem si calculeaza-ti nota ca sa stii daca e nevoie sau nu sa faci contestatie.