| StrongHeart a întrebat:

Cum a ajuns Ceausescu dintr-un delicvent sa fie presedintele Romaniei?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La pus partidul comunist la putere,pentru ca a stiut sa le pupe in fund pe rusi, nu a fost ales de popor si de alti puptori in fund ai rusilor, a fost un dictator, tiran, care se crede un fel de zeitate pe pamant, in fine a fost omorat tot de alti pupatori in fund apoi romani au votat tot pe acesi pupatori si uite asa a trecut 30 de ani votand fost pupatori in fund, Iohannis nu a furat nimic, acele case erau a unor etnici germani iar uni au ramas fara mostenire astfel ca el a revendicat acele case pe un pret de nimic sau pentru ca asa considera el ca este corect, daca asa e atunci si eu vreau o casa de la un etnic german care a ramas fara rude si e mort

| RAY a răspuns:

Acum 10 minute | Intum a răspuns:
Exact cum a ajuns Selly dintr-un căcănar mare guru media:
A proști care să-l susțină, și tipi deștepți care să profite de pe faptul că are priză la mase.

vad ceva invidie in asta,ma e oltean selly asta,olteni sunt smecheri, descurcăreți

https://www.stirilekanald.ro/......r-16573699

https://www.gds.ro/Bani-afaceri/2008-10-17/Afaceristii-de-top-ai-Olteniei/

| SG1995 a răspuns:

Exact cum a ajuns Selly dintr-un căcănar mare guru media:
A proști care să-l susțină, și tipi deștepți care să profite de pe faptul că are priză la mase.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Doar astfel de oameni pot fi manipulați, si asta se dorea din partea Rusiei.
Președinții nu se votau prin vot direct. Cine era ales secretar general al PCR primea si funcția de președinte de tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel cum au ajuns si ceilalti presedinti din 1989 pana acum, au fost votati de popor. Cine a furat mai multe voturi a iesit castigator.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nicidecum. Ceausescu nu a fost votat de popor prima data. El a fost ales de Marea Adunare Nationala. Si acolo a fost ales pentru ca ajunsese la puterea partidului pe care tot el l a redenumit partidul comunist. Puterea a obtinut o pentru ca a stiut cu cine sa se bage in seama, cum si cand

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Eram sarcastic daca nu ai vazut happy Scarbit de toti presedintii pe care i-a avut tara asta pana acum.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa ne zici si noua atunci cum a furat Iohannis voturile