| mon@29 a întrebat:

Cum afli daca ai farmece sau vraji facute? va rog nu rasp la misto

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

De obicei, cand ti s-au facut farmece sau vraji, lucrurile incepsa nu-ti mai mearga bine. Ti se inrautatesc: sanatatea, relatia cu partenerul(a), cu cei din jur, situatia materiala, treburile la servici, la scoala, viata in societate etc. in functie de vrajile sau farmecele facute si scopul lor. Daca ti s-au facut vraji pentru legarea cununiilor, atunci relatiile pe care le ai nu au nicio finalitate, adica te impiedica sa te casatoresti. Daca esti sigur (a) ca ti-au fost facute astfel de vraji, e bine sa mergi la duhovnic, sa-i spui, pentru a-ti citi niste slujbe de dezlegare. Slujbele Sf. Vasile sunt f. puternice in acest sens, dar nu sunt facute de orice preot.

6 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

DAca ti-a facut cineva "vraji" sau "farmece" trebuie sa ai autocontrol.Gandeshte`te ca nu exista sah ceva.Raul ti`l faci u cu mana ta. Te gandestica ceva va merge rau si asa va vi pentru ca nu ai incredere in tine. Daca estiasa superstitioasa, du`te la biserica, da`i bani la preot si s`a rezolvat.(dai banii degeaba si preotul va zice ca nu ai nimic, iti va zice tatal nostru si se alege cu banii). Sa nu mai crezi in prostii de genul asta... ok? raised eyebrows o zi buna

| BigV a răspuns:

Nu imi vine sa cred ca tu inca crezi in farmece si vraji! Nu exista asa ceva cum nici biserica nu este decat o afacere!

| BigV a răspuns:

Corina inceteaza cu prostiile! Totul se reduce de fapt la subconstient si la increderea in tine! Cum actioneaza vrajile? Vreo logica?! Nu exista asa ceva! Trebuia sa fiu mort la cat am fost blestemat! Lasa tu slujbele si prostiile! Suntem in secolul 21 si se tinde spre evolutie nu spre involutie! Ce?! cand fulgera, da Dumnezeu cu parul, NU?!

| BigV a răspuns:

Corina inceteaza cu prostiile! Totul se reduce de fapt la subconstient si la increderea in tine! Cum actioneaza vrajile? Vreo logica?! Nu exista asa ceva! Trebuia sa fiu mort la cat am fost blestemat! Lasa tu slujbele si prostiile! Suntem in secolul 21 si se tinde spre evolutie nu spre involutie! Ce?! cand fulgera, da Dumnezeu cu parul, NU?! Trist dar traim in Romania...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mergi si tu pe la biserica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ecsita vraji si an ziua de azi, se practica mai mult ca niciodata cine crede an bine crede crede si an rau.